Το περίμενε καιρό…

Συμμετείχε και αυτός στην προσπάθεια ανατροπής του δευτέρου ημιχρόνου στη Νέα Σμύρνη, αλλά χωρίς αποτέλεσμα

Το παιχνίδι στη Νέα Σμύρνη ήταν μεταξύ άλλων και ένα ματς με νέα πρόσωπα για τον ΑΡΗ στο πρωτάθλημα.

Ο Πάκο Ερέρα χρησιμοποίησε για πρώτη φορά στη Super League τους Μάβραϊ και Σόουζα. Αμφότεροι όμως είχαν αγωνιστεί και στο Κύπελλο. Η λεπτομέρεια που τους διαχωρίζει από τον Δημήτρη Κωνσταντινίδη.

Ο αγώνας με τον Πανιώνιο ήταν το πρώτο επίσημο παιχνίδι του 24χρονου μπακ με τον ΑΡΗ. Μπήκε λίγο μετά την έναρξη της επανάληψης αντί του Τζανακάκη αλλά κάτω από δύσκολες συνθήκες συμμετέχοντας και αυτός στην προσπάθεια της ομάδας για να ανατρέψει το 1-0 των γηπεδούχων.

Η λεπτομέρεια είναι ότι σε αντίθεση με το πρώτο ημίχρονο του Τζανακάκη, ο Κωνσταντινίδης αγωνίστηκε ως φουλ μπακ στην αλλαγή συστήματος από τον Ερέρα. Είχε ταχύτητα, πατούσε περιοχή και έδειξε στον προπονητή του ότι βρίσκεται σε καλή κατάσταση εν όψει της συνέχειας.