Εύκολο πέρασμα για την Νάπολι

Η Νάπολι δεν άφησε το «δώρο» της Τζένοα να πάει χαμένο και έφυγε με σπουδαίο… διπλό από την έδρα της Ουντινέζε (3-0). Βασικός αγωνίστηκε ο Ορέστης Καρνέζης

Η Νάπολι δεν άφησε το «δώρο» της Τζένοα να πάει χαμένο και έφυγε με σπουδαίο… διπλό από την έδρα της Ουντινέζε (3-0). Βασικός αγωνίστηκε ο Ορέστης ΚαρνέζηςΗ Ουντινέζε θα μπορούσε να ξαναμπεί στην αναμέτρηση στο 23ο λεπτό μετά από πολύ ωραία ενέργεια και σουτ του Κέβιν Λασανά όμως, ο Ορέστης Καρνέζης με μια εξαιρετική απόκρουση κράτησε το 1-0 για την ομάδα του. Ενώ και στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου είπε «όχι» σε κεφαλιά του Πισέτο.

Η Νάπολι «καθάρισε» την υπόθεση νίκη μέσα σε τέσσερα λεπτά με τον Μέρτενς να κάνει το 2-0 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 82′ και τον Μάρκο Ρογκ στο 86′ με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή, να γράφει το τελικό 3-0 για το εύκολο «διπλό» της ομάδας του Κάρλο Αντσελότι στο Φρίουλι.