Το έσωσε (πάλι) στο τέλος η Μίλαν

Έστειλε τους "ροσονέρι" στην πρώτη τετράδα

Τα πάντα έδειχναν ένα ακόμα παιχνίδι της γνωστής, αδιόρθωτης Μίλαν. Μιας ομάδας που ενώ όλα της πήγαν βολικά από το ξεκίνημα (ο Σούσο άνοιξε το σκορ στο τέταρτο λεπτό) κατάφερε να περιπλέξει από μόνη της τα πράγματα.

Η Τζένοα δεν έδειχνε να απειλεί ιδιαίτερα στο «Σαν Σίρο», όμως μία ακολουθία παιδικών λαθών και ένα απίθανο γκολ που μπήκε με σπόντα στο πόδι του Ρομανιόλι (16ο συνεχόμενο ματς στην Serie A που η Μίλαν δέχεται γκολ) έφερε το 1-1 στο 56ο λεπτό και τρελό άγχος στην ομάδα του Γκατούζο.

Αν ο Πιάτεκ ήταν πιο τυχερός στην φάση του 84ου λεπτού, τότε οι «ροσονέρι» ίσως να έψαχναν για προπονητή, όμως η μπίλια γύρισε εντελώς στις καθυστερήσεις.

Ο Ράντου έδιωξε με γροθιές μία εκτέλεση κόρνερ, ο Ρομανιόλι έπιασε ένα περίεργο ψηλοκρεμαστό σουτ δίχως να κοιτάει εστία, η μπάλα πήγε μέσα και με απίστευτο τρόπο η Μίλαν πήρε μία χρυσή νίκη (2-1) που την έφερε ξανά στην πρώτη τετράδα.