Εύκολα η Κ19 τον Πανιώνιο

από Γιώργος Γκάτος

Η ομάδα της Νέας Σμύρνης έμεινε και με παίκτη λιγότερο από το 53′

Δίχως να συναντήσει προβλήματα, ο ΑΡΗΣ επιβλήθηκε με 4-0 κόντρα στον Πανιώνιο, για την διοργάνωση Κ19 της Superleague. Οι “Κίτρινοι” σημείωσαν το πρώτο τους τέρμα με την συμπλήρωση δεκαπέντε λεπτών στον αγώνα (Κοντοπούλης), για να διπλασιάσουν τα τέρματα τους μερικά λεπτά πριν την ανάπαυλα (Χατζηπιρπιρίδης 43′).

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΑΡΗΣ συνέχισε να κυριαρχεί και με δύο γκολ στο 60′ (Τσαγκαλίδης) και το 69′ (Κοντοπούλης), διαμόρφωσε το τελικό 4-0, μια μέρα πριν αναμέτρηση των Ανδρών (17/2 – 18:00) στο “Κλεάνθης Βικελίδης”.

ΑΡΗΣ (Μελισσάς): Μπαμπούρης, Αξινιάρης, Τσαγκαλίδης, Μπαγκαλιάνης (Κουτσούκης 75′), Μουρατίδης, Σενγκέργκης, Τράκας (Μπακουτσής 55′), Ψωματάκης, Μπαλικτσής (Παπανίκος 62′), Χατζηπιρπιρίδης, Κοντοπούλης