Έχει Μπαπέ και… όλα καλά για την Παρί

Ακόμα και στα ματς που πάνε να… στραβώσουν, η Παρί Σεν Ζερμέν έχει τον Μπαπέ που την παίρνει από το χέρι και την οδηγεί στα θετικά αποτελέσματα, απόντων των τραυματιών Καβάνι και Νεϊμάρ.

Ο νεαρός Γάλλος, με δύο προσωπικά του γκολ, γύρισε τούμπα του ματς με την Καέν, χαρίζοντας στην ομάδα του με ανατροπή τη νίκη με 2-1, γλυτώνοντας την από τη δεύτερη φετινή ήττα της. Με τα δύο του γκολ μάλιστα απέναντι στην ομάδα της Βόρειας Γαλλίας, έφτασε τα 24 σε 20 ματς στο πρωτάθλημα.

Οι γηπεδούχοι που βρίσκονται στις θέσεις του υποβιβασμού, κατάφεραν και πήραν προβάδισμα με τον Νινγκά στο 56ο λεπτό, με την ομάδα του Τούχελ να φτάνει στο γκολ της ισοφάρισης μόλις τρία λεπτά αργότερα, με τον Μπαπέ να νικά από την άσπρη βούλα τον Σαμπά για το 1-1.

Και ενώ το ματς έδειχνε να πηγαίνει προς την ισοπαλία, ο Μπαπέ χτύπησε για δεύτερη φορά, γράφοντας στο 87’ το 2-1 για την Παρί!