Την… σκότωσε στο 98ο (vid)

Με νικητήριο γκολ στο όγδοο λεπτό των καθυστερήσεων η ουραγός Ουέσκα έριξε στο καναβάτσο την Σεβίλλη (2-1).

Ο ορισμός του τρελού ματς, με πρωταγωνιστή το VAR. H Ουέσκα λύγισε την αντίσταση της Σεβίλλης με 2-1, όμως για να γίνει αυτό έσπασαν καρδιές. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν νωρίς με γκολ του Χουάνπι (7’), όμως αυτό που έγινε στην επανάληψη δεν έχει προηγούμενο.

Το γκολ ισοφάρισης του Μπεν Γεντέρ (68’) ακυρώθηκε μετά από την χρήση του VAR ως οφσάιντ του Αντρέ Σίλβα, ενώ λίγο αργότερα ο ίδιος παίκτης ισοφάρισε με πέναλτι (84’) σε μία φάση που ξανά χρειάστηκε το VAR.

Οι αποκρούσεις του Σανταμαρία κράτησαν ζωντανή την Ουέσκα στο αφόρητο σφυροκόπημα της Σεβίλλης, που πίστεψε ότι πήρε το ματς όταν ο Μουνίρ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα (92’).

Ωστόσο, το γκολ ακυρώθηκε ξανά μετά από χρήση του VAR, με το παιχνίδι να παίρνει τρελή τροπή. Η Ουέσκα ζήτησε πέναλτι στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων και στην αμέσως επόμενη φάση ο Άβιλα έκανε το 2-1, αφήνοντας «ξερούς» τους Ανδαλουσιανούς!