Το πιο παραγωγικό του ημίχρονο

Ο ΑΡΗΣ, φιλοδώρησε με πέντε τέρματα εχθές τον Απόλλωνα Σμύρνης, με τα τέσσερα γκολ, να σημειώνονται στο Β΄ ημίχρονο.

Σκορ και θέαμα πρόσφερε εχθές ο ΑΡΗΣ κόντρα στον Απόλλωνα Σμύρνης, “σκορπώντας” τον αντίπαλό του με το εντυπωσιακό 5-0. Μόλις στο 8ο λεπτό, ο Ντιγκινί με πέναλτι έδωσε προβάδισμα στην ομάδα, η οποία πήγε με το 1-0 στ’ αποδυτήρια.

Στο Β΄ μέρος, οι παίκτες του Σάββα Παντελίδη δεν έριξαν ταχύτητα, με αποτέλεσμα να πετύχουν άλλα τέσσερα γκολ, τα οποία διαμόρφωσαν το τελικό 5-0.

Το χθεσινό Β΄ ημίχρονο, ήταν το πιο παραγωγικό του ΑΡΗ, ο οποίος κατάφερε να παραβιάσει τέσσερις φορές, την αντίπαλη εστία. Προηγούμενη καλύτερη επίδοση, σε ημίχρονο, ήταν τα τρία γκολ που έβαλε η ομάδα στο Α΄ 45λεπτο της εκτός έδρας αναμέτρησης, με τον Αστέρα Τρίπολης.