Με νίκες συνέχισαν οι γηπεδούχοι στα υπόλοιπα σημερινα Παιχνίδια.

ΑΕΚ – Λαμία 2-0

Πανιώνιος – ΑΕΛ 1-0

Ξάνθη – Αστέρας Τρίπολης 2-1

Πρώτο τρίποντο για Πανιώνιο

Το τελικό 1-0 επί της ΑΕΛ βρήκε τους γηπεδούχους να πανηγυρίζουν τους πρώτους τους βαθμούς στο πρωτάθλημα και τους φιλοξενούμενους να μένουν στον έναν πόντο μετά τις τρεις πρώτες αγωνιστικές.

Απτόητη η Ξάνθη

Με το γκολ του Τζουρίσκοβιτς στο 21’ (σ.σ. το πρώτο φετινό της Ξάνθης σε πρώτο ημίχρονο) και εκείνο του κορυφαίου Στούργκεον στο 54’, οι γηπεδούχοι έφτασαν στο καθαρό 2-0 απέναντι στον Αστέρα, όμως ένα λεπτό χαλαρότητας έκανε το ματς ροντέο. Ο Αστέρας (σ.σ. ευλόγησον VAR) μείωσε σε 2-1, είχε μερικές πολύ απειλητικές στιγμές για να ισοφαρίσει, αλλά μένει και πάλι με την πίκρα να του θυμίζει την περυσινή σεζόν. Διάθεση, κατοχή μπάλας, ενίοτε φλυαρία και μηδέν εις το πηλίκο μετά από τρεις αγωνιστικές, με το ματς της ερχόμενης εβδομάδας κόντρα στον Ατρόμητο να παίρνει χαρακτήρα επιβίωσης.

Νίκη για ΑΕΚ

Εύκολη νίκη για την ΑΕΚ επί της Λαμίας με 2-0. Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι σε ολο το παιχνίδι και δεν άφησαν κανένα περιθώριο στην φιλοξενούμενη Λαμία.
Το τελικό σφύριγμα επικύρωσε τη νίκη της ΑΕΚ, την τρίτη για τον Κωστένογλου σε ισάριθμα ματς.