Ούτε και τώρα η Μπέτις

Συνέχεια στις κακές εμφανίσεις έδωσε η Μπέτις που έφερε ισοπαλία 1-1 στην έδρα της με την Εϊμπάρ

Παρότι έχει στις τάξεις της τον πρώτο σκόρερ του πρωταθλήματος, εντούτοις η Μπέτις παραμένει πιο κοντά στη ζώνη του υποβιβασμού, παρά στις θέσεις που βγάζουν Ευρώπη. Κι αυτό γιατί η άμυνα της εξακολουθεί να κάνει νερά, ενώ αδυνατεί να πάρει τα παιχνίδια που πρέπει.

Η Εϊμπάρ προηγήθηκε στο “Μπενίτο Βιγιαμαρίν” πέναλτι του Ορεγιάνα (34’), έχασε ευκαιρίες για το 0-2 και παρότι στην επανάληψη δέχθηκε τρία γκολ εντούτοις έφυγε με το 1-1 από την Σεβίλλη.

Ο Λορέν με κοντινή κεφαλιά έκανε το 1-1 (66’) λίγα λεπτά μετά το πρώτο ακυρωθέν γκολ του και παρότι οι οπαδοί της Μπέτις πίστεψαν στην μεγάλη ανατροπή, εντούτοις το γκολ του Μπόρχα Ιγκλέσιας στις καθυστερήσεις ακυρώθηκε ορθώς ως οφσάιντ με το 1-1 να σφραγίζει τις προσπάθειες των δύο ομάδων.

πηγή: sdna.gr