"Σκόνταψε" απέναντι στη Βαγιαδολίδ η Ατλέτικο

Η Ατλέτικο Μαδρίτης… σκόνταψε εκτός έδρας απέναντι στην Ρεάλ Βαγιαδολίδ (0-0) και έμεινε στο -3 από την κορυφή και τη Ρεάλ. Έχασαν πέναλτι στο 36ο λεπτό οι γηπεδούχοι.

Η ομάδα της Μαδρίτης έψαχνε τη νίκη απέναντι στην Ρεάλ Βαγιαδολίδ εκτός έδρας για να μείνει σε απόσταση… αναπνοής από τη Ρεάλ. Βέβαια οι “ροχιμπλάνκος” έχουν κάνει το χειρότερο επιθετικό ξεκίνημα στα οκτώ χρόνια που βρίσκεται ο Τσόλο Σιμεόνε στον πάγκο της αφού, σε 8 αναμετρήσεις έχει πετύχει μόλις 7 γκολ.

Στο σκληρό παιχνίδι στο “Estadio José Zorrilla” η Βαγιαδολίδ κέρδισε πέναλτι στο 36ο λεπτό με τη βοήθεια του VAR ωστόσο, ο Σάντρο Ραμίρες έστειλε τη μπάλα ψηλά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Όμπλακ.

Οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν πολύ το ρυθμό τους στο δεύτερο μέρος και πίεσαν τους γηπεδούχους όμως οι Μοράτα (70′) και Κορέα (82′), δεν κατάφεραν να σκοράρουν και να δώσουν τη νίκη στην Ατλέτικο.

πηγή: sdna.gr