Ντόρτια η Κ15 στην πρεμιέρα της! (pics & vid)

Η Κ15 του ΑΡΗ είχε καθαρίσει από το ημίχρονο την υπόθεση νίκη μέσα στο Αλκαζάρ επί της ΑΕΛ για την πρεμιέρα του πρωταθλήματος της SuperLeague

Οι νεαροί της Κ15 των κιτρινόμαυρων πέρασαν με επιβλητικό τρόπο από την Λάρισα στην πρώτη αγωνιστική του πρωταθλήματος για τη συγκεκριμένη ηλικία. Οι παίκτες του Δημήτρη Ηλιόπουλου ήταν κυριάρχοι σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού και βρέθηκαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα προηγούμενοι με 0-2. Παρά το σημαντικό προβάδισμα στα πρώτα 45 λεπτά οι κιτρινόμαυροι δεν έριξαν ρυθμό πετυχαίνοντας ακόμα δύο γκολ και ξεκινώντας ιδανικά στο νέο πρωτάθλημα.

Σκόρερ για την ομάδα του ΑΡΗ ήταν οι Μακρής (δύο γκολ), Τανούλης και Τσαλίκογλου.

Σύνθεση (Ηλιόπουλος): Γεωργιάδης, Σούρλας, Σεβαστίδης, Τσομπανίδης, Κόκλης, Καλτσάς, Μακρής, Τσαλίκογλου, Μπεκιαρίδης, Τανούλης, Μωυσίδης

Αλλαγές:Καιναμίσης, Αλεξίου,Μπάσδας, Μορθάνος, Καραγιάννης

Σκόρερ: Τανούλης, Μακρής (2),Τσαλίκογλου