Σε τροχιά πλέι οφ ο ΑΡΗΣ

Εκτός από τον ΑΡΗ, σημαντικά διπλά πέτυχαν και οι Αστέρας Τρίπολης και Παναθηναϊκός. Αγχωτική νίκη για την ΑΕΚ επί του Βόλου.

Έπεσε πριν από λίγο η αυλαία στην 7η αγωνιστική της Superleague με τη νίκη του Παναθηναϊκού μέσα στο Περιστέρι επί του Ατρομήτου (0-1). Ο ΑΡΗΣ νωρίτερα πέρασε νικηφόρα από την Ξάνθη επίσης με 0-1 και ξεκίνησε την αντεπίθεσή του με τον Μίκαελ Ένινγκ πλέον στο τιμόνι. Οι κιτρινόμαυροι με την πρώτη εκτός έδρας νίκη στο φετινό πρωτάθλημα πλησίασαν στον 1 βαθμό από τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφ τίτλου και την επόμενη αγωνιστική αντιμετωπίζοντας τον Παναιτωλικό στο Κλεάνθης Βικελίδης ίσως έχουν την ευκαιρία να εδραιωθούν στην πρώτη εξάδα της βαθμολογίας.

Στα υπόλοιπα ματς, ο Αστέρας έφυγε με το διπλό από την Νέα Σμύρνη με γκολ του Φερνάντες στο πρώτο ημίχρονο ενώ η ΑΕΚ δυσκολεύτηκε αρκετά στην Ριζούπολη να κάμψει την αντίσταση του Βόλου (3-2), ο οποίος αγωνιζόταν από το πρώτο ημίχρονο με 10 παίκτες.