Χωρίς νικητή το Εσπανιόλ – Χετάφε

από Κωνσταντίνος Τσίπτσιος

Τη μεγαλύτερη ευκαιρία του β’ ημιχρόνου είχαν οι φιλοξενούμενοι με τον Μολίνα να σημαδεύει το δοκάρι στο 70ο λεπτό και το 1-1 να παραμένει έως το τέλος

Στο RCDE Stadium διασταύρωσαν τα… ξίφη τους Εσπανιόλ και Χετάφε με τις δύο ομάδες να θέλουν για τους δικούς τους διαφορετικούς λόγους το τρίποντο. Οι γηπεδούχοι για να μειώσουν τη διαφορά από τις ομάδες που βρίσκονται εκτός ζώνης υποβιβασμού και οι φιλοξενούμενοι για να βρεθούν στην πρώτη εξάδα.

Η Χετάφε κατάφερε να προηγηθεί μόλις στο 4ο λεπτό με τον Μάτα. Η Εσπανιόλ πίεσε για την ισοφάριση, η οποία ήρθε τελικά στο 45ο λεπτό με τον Γου Λι. Τη μεγαλύτερη ευκαιρία του β’ ημιχρόνου είχαν οι φιλοξενούμενοι με τον Μολίνα να σημαδεύει το δοκάρι στο 70ο λεπτό και το 1-1 να παραμένει έως το τέλος.