Διπλό της Κ19 στο Αγρίνιο

Σε έναν αγώνα με μεγάλη ένταση, ο ΑΡΗΣ πήρε την νίκη και επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα

Η ομάδα του Κώστα Καζάνα συνεχίζει την καλή παρουσία της στο πρωτάθλημα Νέων, μετά την εκτός έδρας νίκη επί του Παναιτωλικού.

Οι “Κιτρινόμαυροι” έμειναν πίσω στο σκορ νωρίς από το γκολ του Παναιτωλικού στο 10′. Αυτό όμως τους “ταρακούνησε” και απάντησαν άμεσα, ισοφοραρίζοντας με τον Χατζηπιρπιρίδη στο 20′.

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε στον ίδιο ρυθμό και οι ομάδες πήγαν ισόπαλες στην ανάπαυλα. Λίγα λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, ο Παναιτωλικός έμεινε με 10 παίκτες, σε ένα παιχνίδι με αρκετή ένταση και κάρτες. Ο ΑΡΗΣ το εκμεταλλεύτηκε και πέτυχε δεύτερο γκολ στο 67′ με τον Μαρμαρίδη. Μερικά λεπτά αργότερα έμειναν και οι “κιτρινόμαυροι” με 10 παίκτες, όμως δεν άλλαξε κάτι. Το “κερασάκι” πέτυχε ο Πάγκος στο 83′, διαμορφόνοντας το τελικό 1-3.

ΑΡΗΣ(Καζάνας): Τσιλιγγίρης, Κατσουλίδης, Σενγκέργκης, Βασιλόπουλος, Μπαγκαλιάνης, Τράκας (52′ Πάγκος), Μαρμαρίδης, Καράμπελας, Μπαλικτσής (52′ Τσιρωνάς), Βαβλιάκης (65′ Καλαϊτζής), Χατζηπιρπιρίδης (80′ Μέρο)