Ναι μεν αλλαγή ώρας αλλά…

Η μικρή αλλά σημαντική λεπτομέρεια στης μετάθεσης της ώρας του αγώνα της Πέμπτης.

Ο ορισμός του επαναληπτικού με τον Ατρόμητο δημιούργησε εξ αρχής πρόβλημα. Κυρίως με την μέρα διεξαγωγής του, αφού ακολουθεί το ντέρμπι με την ΑΕΚ.

Η Επιτροπή Κυπέλλου της ΕΠΟ δεν άλλαξε την μέρα, όμως μετέθεσε το ματς κατά μία ώρα και έτσι θα ξεκινήσει στις 19:00 αντί για τις 20:00, έτσι ώστε η αποστολή να προλάβει την τελευταία πτήση για την Θεσσαλονίκη. Αυτόματα όμως δημιουργείται ένα εύκολο ερώτημα.

Τι θα γίνει στο ενδεχόμενο που το ματς πάει στην διαδικασία της παράτασης ή ακόμα και των πέναλτι;

Το ενδεχόμενο αυτό είναι πιθανό εάν ο δύο ομάδες μείνουν στο 0-0. Έτσι λοιπόν σε αυτό το σενάριο ο ΑΡΗΣ θα αναγκαστεί να παραμείνει την Πέμπτη στην Αθήνα και να επιστρέψει την Παρασκευή.

Ακόμη ένας λόγος λοιπόν να σκοράρει ένα γκολ και να τελειώνει με την πρόκριση στην κανονική διάρκεια του ματς.