Με εξάρα στα ημιτελικά η Παρί Σεν Ζερμέν

Εκκωφαντική Η Παρί έκανε το δικό της πάρτι στο κύπελλο, διέλυσε με 6-1 τη Ντιζόν και πέρασε στα ημιτελικά της διοργάνωσης.

Οι Παριζιάνοι προηγήθηκαν πριν τη συμπλήρωση του πρώτου λεπτού με αυτογκόλ του Λαουτόα. Η απάντηση ήταν και στο 13ο λεπτό οι γηπεδούχοι έφεραν το ματς στα ίσα με γκολ του Σουάρ. Το τέρμα του Καβάνι στο 27′ ακυρώθηκε με τη βοήθεια του VAR, όμως η Παρί πήγε στα αποδυτήρια με γκολ, αφού στο 44΄ ο Μπαπέ πέτυχε το 2-1.

Στο 50΄ο Τιάγκο Σίλβα σημείωσε το 3-1 και πέντε λεπτά αργότερα ο Σαράμπια πέτυχε το 4-1. Οι Παριζιάνοι ήταν καταιγιστικοί και στο 86′ ήρθε και πέμπτο γκολ με αυτογκόλ του Κουλιμπαλί. Ο Σαράμπια διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις το 6-1.