Αυτούς που εμπιστεύεται

Έκπληξη θα αποτελέσει κάποια αλλαγή στην ενδεκάδα που θα ξεκινήσει σήμερα στο Περιστέρι για τον αγώνα με τον Ατρόμητο.

Βάσει και των επιλογών της αποστολής, θεωρείται εξαιρετικά δύσκολο για τον Μίχαελ Ένινγκ να αλλάξει κάτι από πλευράς προσώπων.

Αυτό σημαίνει ότι ο Γερμανός θα προτιμήσει αυτούς που εμπιστεύεται, δίνοντας συνέχεια στο σχήμα των τελευταίων δύο αγώνων της ομάδας σε πρωτάθλημα και Κύπελλο.

Με αυτό ως δεδομένο λοιπόν, ο Κουέστα θα είναι στο τέρμα. Ρόουζ και Κόρχουτ στα άκρα της άμυνας, με τους Βέλεθ- Δεληζήση δίδυμο στα στόπερ.

Ο Σάσα με τον Ματίγια θα συνθέσουν την δυάδα των χαφ. Φετφατζίδης-Γκάμα στα άκρα και ο Λάρσον με τον Ντιγκινί στην κορυφή της επίθεσης.

Το 4-4-2 βέβαια δεν θα είναι απαραίτητα και ο τρόπος λειτουργίας του ΑΡΗ για 90 λεπτά, αφού δεν αππκλείεται σε κάποιες φάσεις του αγώνα ο Γάλλος θα τραβιέται στα άκρα και να… στέλνει τον Γκάμα στον άξονα. Μίκρες τακτικές λεπτομέρειες, μαζί με άλλες που μπορεί να παρουσιάσει ο ΑΡΗΣ ώστε να διασπάσει στην “σφιχτή” άμυνα του Ατρομήτου.