Απαραίτητο γκολ, στο ιδανικό χρονικό σημείο

Ο ΑΡΗΣ πήγε χθες στο Περιστέρι με ένα δεδομένο. Έπρεπε να σκοράρει για να προκριθεί στην κανονική διάρκεια.

Η παράταση ήταν ένα ενδεχόμενο το οποίο οι “κιτρινόμαυροι” ήθελαν να αποφύγουν, γνωρίζοντας επίσης ότι εφόσον προηγθούν τότε ο Ατρόμητος θα χρειάζεται δύο γκολ.

Ο στόχος του γκολ όχι μόνο επετεύχθη αλλά ήρθε και αρκετά νωρίς στο ματς, πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο 20λεπτο του ματς. Ο Ντάνιελ Λάρσον σκόραρε μόλις στο 16ο λεπτό αλλά απλοποίησε αρκετά το υπόλοιπο παιχνίδι για την ομάδα του.

Ναι μεν υπήρχε αρκετός χρόνος αλλά εκ αρχής φάνταζε δύσκολο ο κακός επιθετικά Ατρόμητος να σκοράρει δις κόντρα στον ΑΡΗ. Ένας ΑΡΗΣ που διαχειρίστηκε σχετικά άνετα το ματς και “πατώντας” το γκολ του Λάρσον έφτασε στην πρόκριση.