Πήρε βαθμό "χρυσάφι" από… λάθος η Άστον Βίλα

Η Άστον Βίλα χάρη σε ένα… λάθος κράτησε τον πολύτιμο βαθμό εναντίον της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ (0-0) στο Villa Park.

Μετά από 3 μήνες η Premier League επιτέλους επέστρεψε με το εξ αναβολής παιχνίδι της Άστον Βίλα με την Σέφιλντ Γιουνάιτεντ.

Στο Villa Park η ομάδα έκπληξη της φετινής σεζόν του Κρις Γουίλντερ, ήθελε το τρίποντο για να φτάσει μια ανάσα από την Τσέλσι και την 4η θέση του Champions League, ενώ αντίθετα η Άστον Βίλα μια “ανάσα” στη μάχη που κάνει για την παραμονή στην κατηγορία.

Αν και ο ρυθμός του αγώνα ήταν -αναμενόμενα- κακό, οι “λεπίδες” είχαν τη μοναδική ευκαιρία – γκολ του ημιχρόνου (42′), όμως λόγω ενός μπερδέματος αν και ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων είχε περάσει όλοκληρος μέσα από την γραμμή με τη μπάλα το γκολ δεν μέτρησε ποτέ!

Στο δεύτερο μέρος η Άστον Βίλα είχε μια μοναδική ευκαιρία με τον ΜακΓκίν στο 60ο λεπτό, ωστόσο ο Χέντερσον με εξαιρετική επέμβαση κράτησε τον πολύ σημαντικό βαθμό για την ομάδα του μέχρι το τέλος της αναμέτρησης.