Το καλοκαίρι αβάντες, τον Σεπτέμβρη… σφαλιάρες!

Η ομάδα που όλο το καλοκαίρι παρουσιαζόταν ως φόβητρο και που θα σάρωνε τα πάντα ξεκίνησε το πρωτάθλημα με ήττα στην Τρίπολη

Μπορεί να γράφτηκαν αράδες για τον υπερπροπονητή και τις μεταγραφάρες που έγιναν το καλοκαίρι ωστόσο ο Παναθηναϊκός έμεινε στο μηδέν στην Τρίπολη και έφυγε ηττημένος με 1-0 από τον Αστέρα.

Οι Αρκάδες είχαν εξαιρετική παρουσία στο παιχνίδι, εκμεταλλεύτηκαν τις αδυναμίες του Παναθηναϊκού που απείλησε μόνο στο πρώτο μέρος και με το γκολ του Ριέρα, πήρε το τρίποντο στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος.

Ο Ριέρα που έκρινε τον νικητή πέτυχε το γκολ με ωραία ενέργεια και εκτέλεση με το αριστερό, μετά από ασίστ του Τιλίκα στο 73ο λεπτό, με τους γηπεδούχους να έχουν και δοκάρι δέκα λεπτά μετά, σε σουτ “φωτοβολίδα” του Τασουλή, όντες ανώτεροι συνολικά στην επανάληψη.