"Λύτρωση" για Λίντς

από Κωνσταντίνος Τσίπτσιος

Ο Πάτρικ Μπάμφορντ με ωραία κεφαλιά σκόραρε για το τελικό 0-1 δίνοντας στη Λιντς ένα μεγάλο τρίποντο.

Η Λιντς του Μαρσέλο Μπιέλσα προσπάθησε πολύ Bramall Lane και με γκολ στο 88ο λεπτό κατάφερε να φύγει με το τρίποντο.

Η Σέφιλντ είχε μεγάλες ευκαιρίες ενώ… γκρίνιαξε και για πέναλτι στον Αμπαντού ωστόσο έπεσε πάνω στο Μέισλερ που κράτησε το μηδέν στο πρώτο μέρος. Στην επανάληψη η ομάδα αποκάλυψη την προηγούμενη σεζόν τα βρήκε σκούρα, καθώς χρειάστηκε τον Ράμσντεϊλ για να μείνει μέσα στο παιχνίδι.

Στο 87ο λεπτό οι γηπεδούχοι, είχαν μεγάλη ευκαιρία με τον Σαρπ να κάνουν το 1-0 ωστόσο ο Μέισλερ κράτησε το μηδέν ξανά και στην επόμενη ακριβώς φάση ο Πάτρικ Μπάμφορντ με ωραία κεφαλιά σκόραρε για το τελικό 0-1 δίνοντας στη Λιντς ένα μεγάλο τρίποντο.