Οι… 13 βαθμοί του πρώτου ημιχρόνου

από Αντώνης Γκάτζιος

Η Super League έκανε ανάλυση της συγκομιδής των ομάδων στο πρώτο ημίχρονο κάθε αγώνα. Σύμφωνα μ’ αυτήν, ο ΑΡΗΣ συγκέντρωσε… 13 βαθμούς στο πρώτο μισό των αναμετρήσεων.

Σ’ αυτό το διάστημα, ο άτυπος απολογισμός του ΑΡΗ είναι τέσσερις “νίκες”, μία “ισοπαλία” και δύο “ήττες”. Οι “κιτρινόμαυροι” πήραν τα ηνία από το πρώτο ημίχρονο και δεν τα έχασαν στους αγώνες με Βόλο, Παναθηναϊκό, Απόλλωνα Σμύρνης και Παναιτωλικό. Σε όλους σκόραραν στο πρώτο ημίχρονο και κράτησαν τη νίκη, με σκορ 1-0.

Η “ισοπαλία” του ημιχρόνου  αφορά στον αγώνα με τον Αστέρα Τρίπολης (0-0) όπου ο ΑΡΗΣ πήρε τη νίκη στο δεύτερο ημίχρονο. Οι “ήττες” του πρώτου μισού, είναι στον αγώνα με τη Λαμία, η οποία στην πρεμιέρα προηγήθηκε με 0-1 πριν απαντήσει ο ΑΡΗΣ με τρία γκολ από το 72′ και μετά και στην αναμέτρηση με τον ΠΑΣ Γιάννινα, όπου η ομάδα του Άκη Μάντζιου βρέθηκε πίσω με 0-2 στο ημίχρονο και ισοφάρισε σε 2-2 στο δεύτερο μισό.