Serie A: Νέα γκέλα για Γιουβέντους (highlights)

Χωρίς τον Κριστιάνο Ρονάλντο, ο οποίος έμεινε εκτός αποστολής για λόγους ξεκούρασης, η Γιουβέντους έχασε δύο πολύτιμους βαθμούς στην έδρα της νεοφώτιστης Μπενεβέντο του Φίλιπο Ιντσάγκι (1-1)

Η Γιούβε πήρε κεφάλι στο σκορ με τον φουλ φορμαρισμένο Άλβαρο Μοράτα, ο οποίος έκανε εξαιρετικό κοντρόλ ύστερα από σέντρα του Φεντερίκο Κιέζα και με πολύ ωραίο διαγώνιο σουτ νίκησε τον Λορέντσο Μοντιπό (21′).

Το γκολ του Ισπανού δεν πτόησε την πολύ καλή Μπενεβέντο, η οποία γλίτωσε το δεύτερο τέρμα σε προσπάθειες του Πάουλο Ντιμπάλα, απείλησε με τον Τζιανλούκα Λαπαντούλα και, εντέλει, έφτασε στην ισοφάριση στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Γκαετάνο Λετίτσια, με πολύ ωραίο βολέ ύστερα από λανθασμένο διώξιμο του Αρτούρ.

Εκτός από τους δύο βαθμούς, μάλιστα, οι Μπιανκονέρι έχασαν για το επόμενο ματς τον Μοράτα, ο οποίος αντίκρισε κόκκινη κάρτα για έντονες διαμαρτυρίες, μετά το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή.