Δυσκολεύει ο τίτλος για τη Γιουβέντους (highlights)

Της έχει γίνει… κακός μπελάς

Η εξαιρετική Βερόνα του Ιβάν Γιούριτς έβαλε “φρένο” στην Γιουβέντους (1-1), όπως είχε κάνει και στο ματς του πρώτου γύρου στο Τορίνο, “παίζοντας” και για την πρωτοπόρο της Serie A, Ίντερ, που έχει την ευκαιρία να ξεμακρύνει.

Το έργο της Μεγάλης Κυρίας ήταν εξ αρχής δύσκολο, αφού αντιμετώπιζαν μία από τις πιο καλά δομημένες ομάδες της κατηγορίας και με έναν προπονητή (σσ. Ιβάν Γιούριτς) που δύσκολα θα μείνει στον πάγκο της μετά το τέλος της σεζόν, αφού ήδη βρίσκεται στο μπλοκάκι των μεγάλων ομάδων.

Οι γηπεδούχοι δεν μπήκαν συγκεντρωμένοι στο δεύτερο ημίχρονο, έκαναν ένα εύκολο λάθος στο κέντρο το οποίο οδήγησε στην ασίστ του Κιέζα στον Κριστιάνο για το 1-0 στο 49′ και το 19ο γκολ του Πορτογάλου στο φετινό πρωτάθλημα.

Ο Μπάρακ, όμως, “χτύπησε” στο 77ο λεπτό με κεφαλιά μετά τη σέντρα του Λάζοβιτς για να φέρει το σκορ στα ίσα.