Ασταμάτητη Μπάγερν και με 10 παίκτες (hls)

Τέσσερα γκολ σημείωσε στο ημίχρονο και μετά "έσβησαν" οι μηχανές

Τι κι αν βρέθηκε να παίζει με δέκα παίκτες από το 12ο μόλις λεπτό λόγω αποβολής του Ντέιβις; Η Μπάγερν Μονάχου… πάτησε κάτω την Στουτγκάρδη με 4-0, με τον Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι να κάνει χατ τρικ και ξέφυγε έτσι ξανά στο +4 από τη Λειψία.

Το ματς στην “Αλιάντς Αρένα” ξεκίνησε με τις χειρότερες προϋποθέσεις για τους Βαυαρούς, καθώς ένα άσχημο πάτημα του Ντέιβις στον Έντο έφερε αρχικά την κίτρινη κάρτα και εν συνεχεία, κατόπιν χρήσης VAR, την κόκκινη για τον Καναδό.

Κανένα πρόβλημα, ωστόσο, για την ομάδα του Χάνσι Φλικ, η οποία έφτασε να προηγείται με τέσσερα τέρματα μέχρι το ημίχρονο! Ο Λεβαντόφσκι πέτυχε… κλασικά χατ τρικ, σκοράροντας στο 17’, στο 23’ και στο 39’, με τον Γκνάμπρι στο μεταξύ να έχει βρει δίχτυα στο 22’.