Έκρυψαν την μπάλα οι Γερμανοί με δύο γκολ στα πρώτα επτά λεπτά (vid)

Η Γερμανία υποδέχτηκε το βράδυ της Πέμπτης (25/3) την Ισλανδία για την πρεμιέρα των δύο ομάδων στα προκριματικά του Μουντιάλ 2022 και άνοιξε το σκορ μόλις στο τρίτο λεπτό από συνεργασία τριών παικτών της Μπάγερν.

Ο Γιόσουα Κίμιχ έβγαλε εξαιρετική πάσα για τον Σερζ Γκνάμπρι, εκείνος με το στήθος “έσπασε” την μπάλα για τον Λέον Γκορέτσκα, ο οποίος με εξαιρετικό τελείωμα νίκησε τον Χάνες Χάλντορσον.

Το δεύτερο γκολ δεν άργησε πολύ για τη «μάνσαφτ» και ήταν και πάλι προϊόν εξαιρετικής ομαδικής προσπάθειας των γηπεδούχων. Στο έβδομο λεπτό ήταν και πάλι εξαιρετική κάθετη από τον Γιόσουα Κίμιχ, ο Λερόι Σανέ από αριστερά έβγαλε την παράλληλη σέντρα και ο Κάι Χάβερτς έκανε το 2-0.