Επιστρέφει… γεμάτος ο Ιωάννου

Στη Θεσσαλονίκη αναμένεται στη διάρκεια της ημέρας ο Νίκος Ιωάννου.

Ο 25χρονος μπακ ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του με την Εθνική Κύπρου, μετά και το χθεσινό του 90λεπτο στη νίκη με 1-0 επί της Σλοβενίας.

Αυτό ήταν το τρίτο ματς σε επτά μέρες που ο υψηλόσωμος αμυντικός αγωνίστηκε βασικός, χωρίς μάλιστα να χάσει ούτε λεπτό.

Ο Ιωάννου επιστρέφει με κάτι παραπάνω από 270 λεπτά συμμετοχής με την Εθνική του, στην οποία βρήκε τον αγωνιστικό ρυθμό που δεν είχε το προηγούμενο διάστημα στον ΑΡΗ.

Από αύριο θα τεθεί ουσιαστικά στη διάθεση του Άκη Μάντζιου. Ο Έλληνας τεχνικός θα τσεκάρει τον βαθμό κόπωσης του παίκτη αλλά λογικά θα τον έχει στην αποστολή του αγώνα με τον Αστέρα Τρίπολης, με την ανάλογη διαχείριση.