LIVE: Ολυμπιακός Βόλου-ΑΡΗΣ 1-2 (Τελικό)

Εκτός αποστολής οι διεθνείς Διούδης, Σταυρόπουλος και οι τραυματίες Πουλίδο, Ουντότζι, Τσουμάνης και Γκελής

Φιλικό τεστ ετοιμότητας και εγρήγορσης δίνει στις 19:30 ο ΑΡΗΣ. Οι “κίτρινοι” αντιμετωπίζουν στο Βόλο τον τοπικό Ολυμπιακό, μία εβδομάδα πριν την επανέναρξη του πρωταθλήματος και τον αγώνα με τον Λεβαδειακό, θέλοντας να διατηρηθούν σε αγωνιστικούς ρυθμούς, ενόψει της κρίσιμης αναμέτρησης με τους Βοιωτούς.

Ο υπηρεσιακός προπονητής της ομάδας, Δημήτρης Μπουγιουκλής, δεν θα έχει στη διάθεση τους, τους διεθνείς Διούδη, Σταυρόπουλο και τους τραυματίες Πουλίδο, Ουντότζι, Τσουμάνη και Γκελή.

Το live του αγώνα

90`+4` Τέλος στον αγώνα, φιλική νίκη για τον ΑΡΗ με 1-2 επί του Ολυμπιακού Βόλου

90` Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις

73` Ο Γιαννίτσης στην ενδεκάδα, στη θέση του Καραγιάννη

65` Τρεις αλλαγές από πλευράς Μπουγιουκλή. Καραγκούνης, Νταμαρλής και Τσουκάνης στο ματς, στις θέσεις των Ψυχογιού, Καρασαλίδη, Μαργαρίτη

64` ΓΚΟΟΟΛ! 1-2 ο ΑΡΗΣ με τον Ψυχογιό, που εκμεταλλεύτηκε την ωραία κάθετη μπαλιά του Σουνά, και με πλασέ έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στον ΑΡΗ

60` Για χέρι του Μαργαρίτη στην περιοχή διαμαρτύρονται οι Βολιώτες, “παίζετε” δείχνει ο διαιτητής αφού η μπάλα χτύπησε πάνω από τον ώμο του παίκτη του ΑΡΗ

57` Έξω ο Τάτος, μέσα ο Σουνάς, και Μανιάς αντί Ίμπε

54` Τρεις ακόμη αλλαγές για τον ΑΡΗ. Αγκάνθο, Οικονομόπουλος και Τριανταφυλλάκος, αντί των Αγγελούδη, Παπαδόπουλου και Έλσνερ

47` Δοκάρι για τον Ολυμπιακό Βόλου με τον Ντινόπουλο

46` Ξεκίνησε η επανάληψη. Ηρακλής αντί Κύργια η πρώτη αλλαγή του ΑΡΗ

45` Τελευταίο σφύριγμα στο πρώτο ημίχρονο, στο 1-1 Ολυμπιακός Βόλου και ΑΡΗΣ, με τα γκολ των Τάτου (3`) και Ακόστα (20`)

36` Δεν πατάει καλά μέχρι στιγμής ο ΑΡΗΣ στο Πανθεσσαλικό, που με εξαίρεση το γκολ του Τάτου, δεν έχει παρουσιάσει κάτι το ιδιαίτερο.

25` Μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους με τον Κατσιαρό, μετά από σέντρα τουΜπρέσκα

20` ΓΚΟΛ! Ο Κατσιαρός κάνει τη σέντρα από τα αριστερά και ο Ακόστα με σουτ από το ύψος της περιοχής, φέρνει το ματς στα ίσια.

15`  Νέο σουτ του Μπρέσκα, και πάλι άστοχο

6` Σουτ του Μπρέσκα, η μπάλα άουτ

3` ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο ΑΡΗΣ ανοίγει το σκορ στο Πανθεσσαλικό. Ο Τάτος παίρνει το ριμπάουντ μετά από απόκορυση του Γκίτκου, σε σουτ του Αγγελούδη, και δίνει στον ΑΡΗ το προβάδισμα, με τη μπάλα να βρίσκει και στον Ακόστα

1` Έναρξη του αγώνα στο Βόλο

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Ολυμπιακός Βόλου: Γκίτκος, Καρράς, Κατσιαρός, Κωστούλας, Μελίσσης, Ρόκα, Καπετάνος, Ακόστα, Μπρέσκα, Κατσίκης, Γκέσιος.

ΑΡΗΣ: Μπουζάνης, Ψυχογιός, Μαργαρίτης, Καρασαλίδης, Κύργιας, Παπαδόπουλος, Έλσνερ, Καραγιάννης, Ίμπε, Τάτος, Αγγελούδης.