«Χτύπησε» και πάλι ο Αραβίδης

Παρέμεινε αήττητος ο Εργοτέλης όμως η ομάδα της Κρήτης ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις από τον Πανιώνιο.

Αν και ο Εργοτέλης κρατούσε τη νίκη στα… χέρια του, ο Πανιώνιος ήταν αυτός που έριξε στο τέλος την… μπαλωθιά με πέναλτι του Αραβίδη και έφυγε με την ισοπαλία 1-1 από την Κρήτη.

Οι Κρητικοί κρατούσαν στα… χέρια τους το τρίποντο, μετά το τέρμα του Μπαμ Μπαμ στο 68’, αλλά οι κατά τα άλλα μέτριοι σήμερα Νεοσμυρνιώτες, με πέναλτι του Αραβίδη στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, πήραν τον βαθμό απέναντι σε ένα δύσκολο αντίπαλο.

Εργοτέλης (Γιάννης Πετράκης): Αθανασίου, Πίτσος, Τζανακάκης, Σαρρής, Μεχία, Καρντόζο, Μπουχαλάκης (60’ Πελέ), Χαντί (62’ Μπαντιμπαγκά), Μπαμ Μπαμ, Ρομάνο, Αναστασάκος (87’ Διαμαντάκος).

Πανιώνιος (Νίκος Παντέλης): Γιαννακόπουλος, Κούρντι, Λαμπρόπουλος, Αυλωνίτης, Κούρος, Κολοβός (85’ Λάζνικ), Μενδρινός, Αραβίδης, Παναγιωτούδης (72’ Καμπάνταης), Μητρόπουλος, Γιάννου (64’ Πάνος).