Ολική επαναφορά στα "Πηγάδια"

Απολαυστικός ο αγώνας στην Ξάνθη και ειδικά το πρώτο ημίχρονο, στο οποίο σημειώθηκαν τέσσερα γκολ

Μόνο για καρδιακούς δεν ήταν το ματς στα “Πηγάδια” ανάμεσα στον Ξάνθη και τον Απόλλωνα Σμύρνης. Έπειτα από ένα συναρπαστικό παιχνίδι, οι ακρίτες επικράτησαν της “Ελαφράς Ταξιαρχίας με 3-2”, αν και στο 25 βρέθηκαν πίσω στο σκορ με δύο γκολ.

Τον… χορό των τερμάτων άνοιξε ο Κόρμπος μόλις στο 12` με τον Γκουέλα στο 25` να δίνει προβάδισμα δύο τερμάτων στην αθηναϊκή ομάδα. Η απάντηση της Ξάνθης δεν άργησε να έρθει, με τον Κάλβο στο 32ο λεπτό να μειώνει σε 1-2 και τον Σολάρι οκτώ λεπτά αργότερα να φέρνει το ματς στα ίσια. Ο τελευταίος ήταν που διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα σκοράροντας στο 84` για τους γηπεδούχους.

Ξάνθη (Μάουρερ): Ζαρόπουλος, Μπαξεβανίδης, Ντε Γκουζμάν (46` Φλίσκας), Ντιέ (71` Εστράδα), Γούτας, Παΐτο, Σολάρι, Σολτάνι, Κάλβο (82` Μαρίν), Χοσέμι, Μάνταλος.

Απόλλων Σμύρνης (Βοσνιάδης): Τζόρβας, Αργυρόπουλος (51` Χατζηζήσης), Δεληζήσης, Παπαζαχαρίας, Διαμάντης, Κόρμπος, Καμαρά, Φαρινόλα (84` Μίνγκας), Πετρόπουλος, Μπάρκογλου (46` Έγκον), Γκουέλα.