LIVE: Μακεδονικός-ΑΡΗΣ 2-1 (Τελικό)

Πολλά νέα πρόσωπα αναμένεται να χρησιμοποιήσει ο Μιλίνκοβιτς

Τον Μακεδονικό αντιμετωπίζει ο ΑΡΗΣ στις 15:00, στην Ευκαρπία, σε φιλικό παιχνίδι που γίνεται στο πλαίσιο της διακοπής του πρωταθλήματος.

Ο Ζόραν Μιλίνκοβιτς θέλει να δώσει χρόνο συμμετοχής σε κάποιους παίκτες, αλλά και να προχωρήσει σε δοκιμές, ενόψει των εισηιγήσεων που θα κάνει για το ρόστερ της ομάδας, για τη μεταγραφική περίοδο του Ιανουαρίου

Ο Σέρβος άφησε εκτός αποστολής για το σημερινό παιχνίδι τους Αγκάνθο, Τάτο,Πουλίδο, όπως και τους τραυματίες Ίμπε, Κοτσαρίδη, Τριανταφυλλάκο και Ηρακλή, ενώ Διούδης, Σταυρόπουλος έχουν υποχρεώσεις με τις εθνικές ομάδες.

Το live του αγώνα

90` Τέλος στο παιχνίδι και ήττα για έναν μέτριο ΑΡΗ, με 2-1 από τον Μακεδονικό

80` Στην Ευκαρπία έχει σκοτεινιάσει πλέον, αλλά οι προβολείς δεν έχουν ανάψει.

74` Στον αγώνα και πάλι ο Λεμονής, που περνάει αντί του τραυματία Καραγκούνη

60`  Έξω ο Σουνάς, μέσα ο Γκόλιας

59` Τετ α τετ του Μανιά, δεν καταφέρνει όμως να ισοφαρίσει

54` Χωρίς ρυθμό και φάσεις μέχρι στιγμής το δεύτερο μέρος

46` Ξεκίνημα στο δεύτερο ημίχρονο, με επτά αλλαγές από πλευράς ΑΡΗ. Πέρασαν εντός οι Τσουκάνης, Γιαννίτσης, Καρασαλίδης, Παπαδόπουλος, Καραγιάννης, Αντνωιάδης και Νταμαρλής, αντί των Έλσνερ, Κύργια, Ψυχογιού, Οικονομόπουλου, Λεμονή, Ρένια και Αγγελούδη

45` Τέλος πρώτου ημιχρόνου στην Ευκαρπία, με τον ΑΡΗ να είναι πίσω στο σκορ, με 2-1 από τον Μακεδονικό

42` Στο γήπεδο και ο Ανδρέας Τάτος, αν και είναι εκτός αποστολής

33` ΓΚΟΛ! Λάθος από τον Σαμπανίδη στην άμυνα του Μακεδονικού, ο Μανιάς το εκμεταλλεύεται και με δεύτερη προσπάθεια μειώνει σε 2-1

28` Δοκάρι για τον ΑΡΗ με τον Μανιά

25` Νέο τετ α τετ, αυτή τη φορά με τον Οικονομόπουλο

21` Τε α τετ του Αγγελούδη, χάνει την ευακιρία ο ΑΡΗΣ να μειώσει

20` Σουτ του Ρένια, διώχνει ο Κατσαμίδας σε κόρνερ

8` ΓΚΟΛ! Και δεύτερο γκολ για τους γηπεδούχους, μετά από νέο λάθος στην άμυνα των “κίτρινων”, πάλι με τον Ζαγναφέρη

3` ΓΚΟΛ! Ο Μακεδονικός ανοίγει το σκορ με τον Ζαγναφέρη, εκμεταλλευόμενος λάθος του Έλσνερ

2` Ο Μιλίνκοβιτς ξεκίνησε με τον Μπουζάνη κάτω από τα δοκάρια, και τους Ψυχογιό, Έλσνερ, Κύργια και Καραγκούνη στην άμυνα. Οικονομόπουλος και Λεμονής είναι τα δύο χαφ, με τον Σουνά να παίζει λίγο πιο μπροστά, ο Μανιάς παίζει στα αριστερά, ο Ρένια στα δεξιά και ο Αγγελούδης στην κορυφή.

1` Ξεκίνησε το παιχνίδι στην Ευκαρπία

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Μακεδονικός: Κατσαμίδας, Σαμπανίδης, Δράμπης, Κρυστάλλης, Λένος, Κατσανίδης, Πουρσανίδης, Τσάτσας Θ., Γεωργούλας, Καριμαλλής, Ζαγναφέρης.

ΑΡΗΣ: Μπουζάνης, Ψυχογιός, Καραγκούνης, Κύργιας, Έλσνερ, Οικονομόπουλος, Λεμονής, Μανιάς, Ρένια, Αγγελούδης, Σουνάς.