Προηγείται στο ημίχρονο η Ελλάδα (2-1)

Η Ελλάδα προηγείται στο ημίχρονο της Ρουμανίας με 2-1 στο πρώτο παιχνίδι ανάμεσα στις δυο ομάδες, στην μάχη για τα προκριματικά του Μουντιάλ της Βραζιλίας. Δείτε τα γκολ της εθνικης

Η Ελλάδα προηγείται στο ημίχρονο της Ρουμανίας με 2-1 στο πρώτο παιχνίδι ανάμεσα στις δυο ομάδες, στην μάχη για τα προκριματικά του Μουντιάλ της Βραζιλίας. Η εθνική άνοιξε το σκορ στο 14 με τον Μήτρογλου, οι Ρουμάνοι ισοφάρισαν στο 19 με τον Στάνκου μετά από κάκιστη αντίδραση της άμυνας, αλλά και του Καρνέζη, αλλά η Ελλάδα στο επόμενο λεπτό με τον Σαλπιγγίδη πέτυχε το 2-1 που είναι και το αποτέλεσμα των πρώτων 45 λεπτών.

Συνθέσεις:

Ελλάδα: Καρνέζης, Τοροσίδης, Χολέμπας, Παπασταθόπουλος, Σιόβας, Τζιόλης, Κατσουράνης, Μανιάτης, Σαλπιγγίδης, Σαμαράς και Μήτρογλου

Ρουμανία: Λόμποντ, Ματέλ, Ρατ, Μπουρσεάνου, Γκάρντος, Τανάσε, Μαρικά, Τόρζε, Γκοιάν, Στάνκου και Κότσις.