LIVE: ΑΡΗΣ-Λιούμπιμετς 0-0 (Τελικό)

Live το φιλικό των "κίτρινων", από το AllAboutARIS

Τη Βουλγάρικη Λιούμπινετς υποδέχεται ο ΑΡΗΣ στο “Κλεάνθης Βικελίδης”, στις 15:00, στο δεύτερο και τελευταίο του φιλικό, πριν την επανέναρξη του πρωταθλήματος, και το ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ.

Κόντρα στους Βούλγαρους, ο Μιλίνκοβιτς θέλει να βγάλει κάποια επιπλέον συμπεράσματα για το έμψυχο υλικό της ομάδας, και κυρίως για τους νεαρούς, ώστε να κάνει τις τελικές του εισηγήσεις, ενόψει της χειμερινής μεταγραφικής περιόδου.

Εκτός αποστολής για το σημερινό φιλικό έμειναν οι τραυματίες Τριανταφυλλάκος, Ίμπε, Τσουμάνης και Παπαδόπουλος, οι διεθνείς Διούδης και Σταυρόπουλος καιγια προληπτικούς λόγους οι Τάτος, Αγκάνθο, Μαργαρίτης, Ηρακλής και Κοτσαρίδης.

Το AllAboutARIS βρίσκεται στο “Κλεάνθης Βικελίδης”, μεταφέροντας ζωντανά την εξέλιξη του αγώνα

*Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

ΑΡΗΣ : Μπουζάνης, Καραγκούνης, Τσουκάνης, Έλσνερ, Κύργιας, Λεμονής, Γκόλιας, Σουνάς, Ουντότζι, Ρένια και Αγγελούδης

Λιούμπινετς: Βάλκοφ, Πάνοφ, Βελίκοφ, Κόλεφ, Μπαντίνοφ, Ογκιάνοφ, Μίντσεφ, Σοκολάροφ, Ολίνοφ, Νάβας, Βεσελίνοφ

**Ζωντανά λεπτό προς λεπτό η εξέλιξη του αγώνα:

90`+4` Τελευταίο σφύριγμα στον αγώνα, στο 0-0 παρέμειναν ΑΡΗΣ και Λιούμπιμετς

90` Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις

88` Ο Λεμονής μπαίνει ξανά στο ματς, για τα τελευταία λεπτά, στη θέση του Ρένια, που αποχώρησε τραυματίας

70` Ευκαιρία για την Λιούμπινετς, ο Κόλεφ περνάει πολύ ωραία κάθετη για τον Αλόνσο, ο τελευταίος χάνει καλή ευκαιρία για γκολ.

65` Δυνατό σουτ του Μιχάλη Μανιά έπειτα από σέντρα του Ψυχογιού, η μπάλα μόλις άουτ.

63` Ωραία κάθετη πάσα του Μανιά στην πλάτη της άμυνας των Βούλγαρων, ο Οικονομόπουλος σε θέση τετ-α-τετ χάνει μοναδική ευκαιρία για το 1-0!

55` Επτά αλλαγές για τον ΑΡΗ: Ο Ζόραν Μιλίνκοβιτς “ρίχνει” στο παιχνίδι τους Καρασαλίδη, Γιαννίτση, Οικονομόπουλο, Νταμαρλή, Ψυχογιό, Καραγιάννη και Αντωνιάδη. Στον παγκο θα κάτσουν οι Ελσνερ, Αγγελούδης,Γκόλιας,Καραγκούνης,Λεμονής,Κύργιας και ο Σουνάς

46′ Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. Μέσα ο Μανιάς αντί του Ουντότζι που δέχθηκε αρκετά σκληρά μαρκαρίσματα!

Λήξη Ημιχρόνου

45` Σουτ του Ογκιάνοφ, η μπάλα βρήκε στον… διαιτητή Αγγελάκη

44` Ανεκμετάλλευτο κόρνερ του ΑΡΗ, το οποίο εκτέλεσε ο Σουνάς

42` Σουτ του Νάβας, εύκολα η μπάλα καταλήγει στα χέρια του Μπουζάνη

41` Δεύτερο συνεχόμενο πλάγιο άουτ, το οποίο πήγε να εκτελέσει ο Τσουκάνης, αλλά ο βοηθός έδωσε… αλλαγή. Απορημένος ο νεαρός παίκτης του ΑΡΗ, για το τί ακριβώς κάνει λάθος!

36` “Ενα-δύο” Αγγελούδη-Ουντότζι, αλλά ο Νιγηριανός έκανε επιθετικό φάουλ

35` Διαμαρτυρίες από τον κόσμο, επειδή ο διαιτητής Αγγελάκης αφήνει το σκληρό παιχνίδι των Βούλγαρων

Χωρίς κάποια αξιόλογη φάση, μετά το 20`

20` Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ουντότζι από πλάγια θέση, η μπάλα λίγο άουτ…

16` Πρώτο σουτ για τους Βούλγαρους με τον Σοκολάροφ, δεν ανησυχεί ο Μπουζάνης

10` Στο έδαφος ο Σαλόζε Ουντότζι μετά από σκληρή μονομαχία στο χώρο του κέντρου. Αμέσως τρέχει κοντά του το ιατρικό τιμ του ΑΡΗ.

6` δυνατό σουτ του Ρένια απομακρύνει ο Βαλκόφ.

5` Φάουλ εκτελεί ο Σουνάς, κεφαλιά του Αγγελούδη στα χέρια του Βαλκόφ.

1` Σέντρα στο Κλεάνθης Βικελίδης