LIVE: Εργοτέλης-ΑΡΗΣ 3-3 (Τελικό)

Η αναμέτρηση με τον Εργοτέλη ζωντανά από το AllAboutARIS.

Στο Ηράκλειο δοκιμάζεται ο ΑΡΗΣ, ο οποίος στις 3 αντιμετωπίζει τον Εργοτέλη στο Παγκρήτιο για τη 14η αγωνιστική της Superleague.

Απέναντι στους Κρητκούς, οι “κίτρινοι” δεν έχουν άλλα περιθώρια για απώλειες έχοντας ως μόνο στόχο τη νίκη για να ανασάνουν βαθμολογικά.

Μείνετε συντονισμένοι στο AllAboutARIS και ενημερωθέιτε λεπτό προς λεπτό για την εξέλιξη της αναμέτρησης στο Παγκρήτιο.

Το live του αγώνα

90`+5` Τέλος στο παιχνίδι. Ισόπαλοι με 3-3 ΑΡΗΣ και Εργοτέλης, με τους Κρητικούς να σώζουν το βαθμό στο φινάλε

90`+4` ΓΚΟΛ! Ισοφαρίζει ο Μπαντιμπαγκά, ένα λεπτό πριν το τέλος του ματς

90` Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις

90` Τρίτο δοκάρι στο ματς για τον Εργοτέλη, με τον Τζανακάκη

89` Ο Πουλίδο στη θέση του Νταμαρλή. Με τρία στόπερ πλέον ο ΑΡΗΣ

87` Κίτρινη σε Τάτο και Πελέ από τον Τριτσώνη

84` Σουτ του Μπουχαλάκη, μπλοκάρει εύκολα ο Διούδης

82` ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ!!! Μεγάλη ανατροπή από τον ΑΡΗ. Ο Ουντότζι εκτέλεσε το φάουλ, σημάδεψε το δοκάρι και ο Τάτος στην επαναφορά κάνει το 2-3, δίνοντας για πρώτη φορά το προβάδισμα στους “κίτρινους”.

80` Μπουχαλάκης αντί Κοζορώνη

78` Αναστασάκος αντί Διαμαντάκου

76` Ο Βερπακόφσκις στη θέση του Ρομάνο, στην πρώτη αλλαγή από πλευράς Εργοτέλη

73` Κίτρινη στον Ηρακλή

71` ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ!! Μέσα σε δύο λεπτά ο ΑΡΗΣ ισοφαρίζει, με τον Τάτο να γεμίζει στην περιοχή και τον Νταμαρλή να ισοφαρίζει σε 2-2!

69` ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ! Με το καλήμερα ο Τάτος κάνει αισθητή την παρουσία του στο ματς, μειώνοντας με ένα εκπληκτικό γκολ σε 2-1!

67` Σταυρόπουλος και Τάτος περνούν στο ματς, στις θέσεις των Αγγελούδη και Οικονομόπουλου αντίστοιχα

65` ΓΚΟΛ! 2-0 μέσα σε τρία λεπτά για τον Εργοτέλη, με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πελέ

64` Κίτρινη στον Κύργια για φάουλ εκτός περιοχής

63` Κίτρινη στον Μπαντιμπαγκά για τον απνηγυρισμό του

62` ΓΚΟΛ! Σέντρα του Πίτσου, ο Μπαντιμπαγκά με καρφωτή κεφαλιά νικάει τον Διούδη και ανοίγει το σκορ για τον Εργοτέλη

59` Εκτέλεση φάουλ του Έλσνερ, μπλοκάρει ο Αθανασίου

58` Κίτρινη στον Κοζορώνη

51` Σουτ του Μανιά, πέφτει ο Αθανασίου και μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα

46` Έναρξη στο δεύτερο μέρος, καμία αλλαγή από Μιλίνκοβιτς και Πετράκη

45`+2` Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο Παγκρήτιο, με τις δύο ομάδες να παραμένουν στο 0-0. Καλύτερος ο Εργοτέλης, αρνήθηκε πέναλτι στον ΑΡΗ ο Τριτσώνης, σε πενατακάθαρο χέρι του Πελέ στο 22`.

45` Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων

44` Νέα ευκαιρία για τους γηπεδούχους, με τον Χαλκιαδάκη, διώχνει ο Διούδης σε κόρνερ

39` Συνεχίζει στον αγώνα ο Τριτσώνης

38` Στο έδαφος ο… Τριτσώνης, που γλύστρισε και ζητάει αλλαγή!

36` Δυνατό σουτ του Πίτσου, εντυπωσιακά ο Διούδης σε κόρνερ

32` Καλή στιγμή για τον ΑΡΗ με τον Ουντότζι, που απείλησε από πλάγια θέση

31` Δοκάρι για τον Εργοτέλη με τον Μπαντιμπαγκά

26` Αδύναμη κεφαλιά του Μπαντιμπαγκά από πλεονεκτική θέση, μαζεύει εύκολα ο Διούδης

24` Σέντρα του Πίτσου, ο Ρομάνο παίρνει την κεφαλιά και τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Διούδη

22` Πεντακάθαρο χέρι του Πελέ στην περιοχή, μετά από εκτέλεση κόρνερ, με τον Τριτσώνη να κλείνει τα μάτια! Στη συνέχεια της φάσης ο Μανιάς σούταρε και ο Αθανασίου απομάκρυνε σε κόρνερ

18` Σουτ του Μπαντιμπαγκά έξω από την περιοχή, καταλήγει άουτ

16` Ο Πελέ προσπάθησε από μακρινή απόόσταση να κρεμάσει τον Διούδη, ο πορτιέρο του ΑΡΗ έλεγχε τη φάση

13` Κεφαλιά του Μπαντιμπαγκά, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Πελέ, περνάει άουτ

11` Γέμισμα του Πελέ, αρκετά άουτ από την εστία του Διούδη

7` Χωρίς κάτι το αξιοσημείωτο στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης

1` Ξεκίνησε η αναμέτρηση στο Παγκρήτιο

Το pre-game

*Με τις γνωστές απουσίες των Παπαδόπουλου, Ίμπε, Ρένια, αλλά και αυτή του ανέτοιμου Αγκάνθο ταξίδεψε ο ΑΡΗΣ στο Ηράκλειο. Ερωτηματικά ωστόσο υπάρχουν για τους Ουντότζι, Τάτο και Ηρακλή, που αντιμετώπιζαν προβλήματα τις τελευταίες μέρες.

**Στο στρατόπεδο του Εργοτέλη, ο Γιάννης Πετράκης θα έχει μετά από καιρό όλους τους παίκτες στη διάθεση του. Πελέ, Καρντόζο, Χαντί και Γιοβάνοβιτς εξέτισαν την τιμωρία τους, και είναι στη διάθεση του Έλληνα τεχνικού για το σημερινό ματς.

***Στην προϊστορία, ΑΡΗΣ και Εργοτέλης έχουν αναμετρηθεί οκτώ φορές για το πρωτάθλημα με γηπεδούχους τους Κρητικούς. Αμφότεροι μετρούν από δύο νίκες, με τέσσερα παιχνίδια να λήγουν ισόπαλα.

**** Ο Σταύρος Τριτσώνης επιστρέφει σε παιχνίδι του ΑΡΗ, για πρώτη φορά μετά από είκοσι μήνες και του αλλήστου μνήμης ματς με τον Αστέρα Τρίπολης στο “Κλεάνθης Βικελίδης”. Το οποίο διέκοψε οριστικά και στέρησε από τους “κίτρινους” ένα ευρωπαϊο εισιτήριο, λόγω του μπουκαλιού που χτύπησε την βοηθό Κουρομπίλια, που στη συνέχεια αποδείχθηκε πως δεν έπαθε το παραμικρό.

Διαιτητής: Σταύρος Τριτσώνης (Αθηνών)

Βοηθοί: Αντώνης Καρατζίκας (Αθηνών), Φλώριος Ελευθερίου (Αθηνών)

4oς: Ιωάννης Καμπαξής (Εύβοιας)

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Εργοτέλης (Πετράκης): Αθανασίου, Τζανακάκης, Πίτσος, Σαρρής, Μεχία, Κοζορώνης, Χαλκιαδάκης, Ρομάνο, Πελέ, Μπντιμπαγκά, Διαμαντάκος

ΑΡΗΣ (Μιλίνκοβιτς): Διούδης, Νταμαρλής, Οικονομόπουλος, Κύργιας, Αγγελούδης, Ουντότζι, Τσουμάνης, Μανιάς, Ψυχογιός, Ηρακλής, Έλσνερ

Οι πάγκοι των δύο ομάδων:

Εργοτέλης: Καβουσάκης, Βερπακόφσκις, Μπουζαλάκης, Αναστασάκος, Γιοβάνοβιτς, Ρέντζας, Χαντί

ΑΡΗΣ: Μπουζάνης, Σουνάς, Τάτος, Σταυρόπουλος, Πουλίδο, Καραγκούνης, Γκόλιας