Εύκολα ο Πλατανιάς την Ξάνθη

Την πρώτη του νίκη με τον Νίκο Αναστόπουλο στον πάγκο πήρε η ομάδα των Χανίων κερδίζοντας με το ευρύ 3-0 την Ξάνθη στα Πηγάδια.

Με τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο ο Πλατανιάς πήρε μια βαθιά βαθμολογική ανάσα επικρατώντας με 3-0 της Ξάνθης. Πάντως κανείς δεν περίμενε αυτή την εξέλιξη, βάσει του νωθρού πρώτου μέρους. Στο δεύτερο, όμως, ο Πλατανιάς ήταν καταιγιστικός για 25 λεπτά και κατάφερε να σκοράρει τρεις φορές για πρώτη φορά φέτος, επικρατώντας 3-0 της Ξάνθης!

Με την έναρξη της επανάληψης ο Γουνδουλάκης άνοιξε το σκορ από την άσπρη βούλα, ο Τετέ «κλείδωσε» το τρίποντο (65’) και ο Τόρες (71’) έδωσε διαστάσεις θριάμβου!

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Πλατανιάς (Αναστόπουλος): Γιωργαλλίδης, Φαΐσκα, Ζουμπουλάκης, Φερνάντεζ (84’ Δημήτρης), Ιντζίδης, Αγκίλερα, Τετέ, Μπέλιτς, Τόρες (79’ Μπεριάν), Γουνδουλάκης (52’ Σιώπης), Κατάι

Ξάνθη (Μάουερ): Τσέμα, Γούτας, Βάλλας, Βασιλακάκης, Μπέρτος, Μπαξεβανίδης, Κάλβο (50’ Τριάδης), Φλίσκας (69’ Ράνος), Μάνταλος, Σολάρι, Σολτάνι (82’ Νάκας)