LIVE: ΠΑΣ Γιάννινα-ΑΡΗΣ 2-1 (Τελικό)

Η εξέλιξη του αγώνα, ζωντανά από το AllAboutARIS

Αυλαία απόψε στον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος για τον ΑΡΗ, με το παιχνίδι στα Γιάννενα απέναντι στον ΠΑΣ.

Στο ντεμπούτο του Σούλη Παπαδόπουλου στον πάγκο της ομάδας, οι “κίτρινοι” θα επιδιώξουν να φύγουν με τη νίκη από τους “Ζωσιμάδες”, κατακτώντας έτσι ένα τρίποντο-ανάσα.

Μείνετε συντονισμένοι στο AllAboutARIS και παρακολουθείστε ζωντανά την εξέλιξη της αναμέτρησης, όπως και το αναλυτικό ρεπορτάζ που θα ακολουθήσει μετά το τέλος της.

Το live του αγώνα

90`+2` Τελευταίο σφύριγμα από τον Σιδηρόπουλο, που ήταν ο αρνητικός πρωταγωνιστής του ματς, ” σπρώχνοντας τον ΠΑΣ στη νίκη με 2-1

90`+1` Αγγελούδης αντί του Τσουμάνη και Κρητικός αντί Ίλιτς

90` Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις, όπως δείχνει ο 4ος

86` Σταυρόπουλος αντί Καραγκούνη

80` Πρώτη αλλαγή για τον ΑΡΗ, έξω ο Παπαδόπουλος, μέσα ο Καραγιάννης

79` Σουτ του Ντε Βινσέντι, μπλοκάρει ο Διούδης στην αριστερή του γωνία

78` Έξω ο Κοροβέσης, μέσα ο Μπέριος για τον ΠΑΣ

73` ΓΚΟΛ! Ο Λίλα με κεφαλιά από εκτέλεση φάουλ του Ντε Βινσέντι, δίνει το προβάδισμα τον ΠΑΣ, με 2-1

64` Ο Σιδηρόπουλος χαρίζεται στον Ντε Βινσέντι, που έπρεπε να αποβληθεί με δεύτερη κίτρινη, μετά από χτύπημα στον Οικονομόπουλο

60` Επικίνδυνη κεφαλιά του Βίλα, μπλοκάρει ο Διούδης

56` ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! Ο Μανιάς με πλάσε από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ισοφαρίζει σε 1-1!

53` Κίτρινη στον Μανιά

51` ΓΚΟΛ! Ο Ντε Βισέντι ανοίγει το σκορ για τον ΠΑΣ Γιάννινα, 1-0 μπροστά οι Ηπειρώτες

50` Πέναλτι για τον ΠΑΣ και κίτρινη από Σιδηρόπουλο σε Παπαδόπουλο που θεώρησε ότι έκανε χέρι και στον Ηρακλή για διαμαρτυρία

46` Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. Μιχαήλ αντί Στρούνα στον ΠΑΣ, καμία αλλαγή από πλευράς ΑΡΗ

45`+2`  Τέλος πρώτου ημιχρόνου στους “Ζωσιμάδες”

45` Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις

45` Αποβάλλεται ο Κυριάκος Μπιμπισίδης από τον πάγκο του ΑΡΗ μαζί με έναν εκ των φροντιστών

44` Άδικη Κόκκινη σε Τάτο που δέχθηκε χτύπημα από το Ντάσιο, αλλά ο Σιδηρόπουλος απέβαλε και τους δυο!!!

43` Έμμεσο φάουλ για τον ΑΡΗ στο ύψος της μικρής περιοχής,  εκτέλεση από τον Αγκάνθο πάνω στο τείχος και στη συνέχεια ο Τάτος στέλνει τη μπάλα άουτ, χάνοντας τεράστια ευκαιρία για τον ΑΡΗ.

28` 62%-38% η κατοχή για τον ΠΑΣ, αλλά ο ΑΡΗΣ στέκεται πολύ καλά στον αγωνιστικό χώρο.

23` Κίτρινη στον Ντε Βινσέντι

22` Εκτέλεση φάουλ του Ντε Βινσέντι, ψηλά πάνω από την εστία του Διούδη

14` Φάουλ του Αγκάνθο, δεν ανησυχεί τον Βελλίδη

9` Σουτ του Μανιά, μπλοκάρει ο Βελλίδης. Για χέρι του Κοροβέση διαμαρτυρήθηκαν οι του ΑΡΗ στιγμές πιο πριν

1` Ξεκίνησε το παιχνίδι  στους “Ζωσιμάδες”

Το pre-game

*Με αποντά της τελευταίας στιγμής τον Πουλίδο ταξίδεψε στα Γιάννενα ο ΑΡΗΣ για το αποψινό παιχνίδι.Ο Ισπανός ταλαιπωρείται από αυχενικό σύνδρομο και έτσι παρέμεινε στη Θεσσαλονίκη. Από την άλλη, στην αποστολή της ομάδας επέστρεψε ο Νίκος Αγγελούδης.

**Δύο απουσίες μετράει ο Σάκης Τσιώλης, που θα βρει για πρώτη φορά απέναντι του τον ΑΡΗ, ως προπονητής του ΠΑΣ. Ο Καρδιτσιώτης πρώην τεχνικός των “κίτρινων” δεν θα έχει στη διάθεση του τον Τσάβες, όπως και τον Βισέντο.

***Στην προϊστορία, ο ΠΑΣ είναι αυτός που έχει το πάνω χέρι, μετρώντας οκτώ νίκες σε δεκαοκτώ παιχνίδια στην έδρα του. Πέντε έχει από την άλλη ο ΑΡΗΣ, με ακόμα πέντε αγώνες να λήγουν ισόπαλοι.

Διαιτητής: Αναστάιος Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου)

Βοηθοί: Λεωνίδας Φραγκιαδάκης (Δωδεκανήσου), Χασάν Κούλα (Ξάνθης)

4ος:  Αναστάσιος Κάκος (Κέρκυρας)

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΠΑΣ Γιάννινα (Τσιώλης): Βελλίδης, Βίλα, Λίλα, Κολοβέτσιος, Ίλιτς, Τσουκαλάς, Τζημόπουλος, Ντάσιος, Κοροβέσης, Στρούνα, Ντε Βινσέντι

ΑΡΗΣ (Παπαδόπουλος): Διούδης, Κύργιας, Καραγκούνης, Οικονομόπουλος, Αγκάνθο, Τάτος, Τσουμάνης, Παπαδόπουλος, Μαργαρίτης, Μανιάς, Ηρακλής.