Αυτό είναι δελτίο!

Υπέροχες γιορτές θα κάνει ένας τυχερός παίκτης στοιχήματος από τη Λάρισα, που κέρδισε την Κυριακή 171.524,40 ευρώ, βάζοντας 90 και πιάνοντας πέντε ματς ημίχρονο-τελικό.

Δεν πρόκειται φυσικά για αστείο, μιας και υπάρχει σχετικό δελτίο Τύπου της ΟΠΑΠ ΑΕ. Ο τυχερός παίκτης έπαιξε σε πέντε παιχνίδια ημίχρονο-τελικό, σε ένα κουπόνι συνολικής απόδοσης 2.215,36. Έβαλε 90 ευρώ και πήρε 171.524,40.

Το δελτίο τύπου του ΟΠΑΠ αναφέρει:

«Χριστουγεννιάτικος μποναμάς για έναν υπερτυχερό του «Πάμε Στοίχημα», με ένα γκολ … αξίας 171.524,40 ευρώ!

Το γκολ του Τζουζέπε Ρόσι στο 82΄ έδωσε την νίκη με 0-1 στη Φιορεντίνα, κόντρα στην Σασσουόλο και στο μεγάλο τυχερό από τη Λάρισα το «τρελό» αυτό ποσό.

Το κέρδισε ποντάροντας 90 ευρώ (με πολλαπλασιαστή 300), σε πέντε Ημίχρονα-Τελικά, σε τέσσερα φαβορί (τη Γιουβέντους, την Φιορεντίνα, τον Παναθηναϊκό και τη Γαλατασαράι) με Χ στο πρώτο μέρος και στο Χ/Χ του αγώνα Παρί Σεν Ζερμέν-Λιλ.

Έπιασε και τα πέντε παιχνίδια, που έγιναν την Κυριακή 22 Δεκεμβρίου και η πεντάδα έδωσε συνολικά απόδοση … 2.215,36!

Το τυχερό δελτίο παίχτηκε στο πρακτορείο του ΣΤΕΡΓΙΟΥ ΜΑΥΡΑΚΑΝΑ στη Λάρισα».