Ματς παρωδία στην Καισαριανή

Για κλάματα ήταν το παιχνίδι του ΑΟ Γλυφάδας με τον Ολυμπιακό Βόλου, το οποίο κέρδισαν με 4-0 οι φιλοξενούμενοι αλλά το θέμα δεν ήταν αυτό.

Λόγω των οικονομικών προβλημάτων η Γλυφάδα δεν μπόρεσε να συμπληρώσει 11αδα και κατέβηκε με 10 παίκτες στο ματς της Φούτμπολ Λιγκ με τον Ολυμπιακό Βόλου. Οι φιλοξενούμενοι σε 32 λεπτά αγώνα είχαν πετύχει ήδη τέσσερα γκολ.

Στο 41’ ο Μπρέσκα αντίκρισε την κόκκινη κάρτα και έτσι υπήρξε αριθμητική ισορροπία στον αγωνιστικό χώρο. Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, ο Μαρκάκης της Γλυφάδας τραυματίστηκε και αποχώρησε, κατά συνέπεια οι γηπεδούχοι έμειναν με εννιά.

Η ομάδα του Βόλου προχώρησε σε κίνηση fair play (αφού της το επέτρεπε και το σκορ για να είμαστε και ειλικρινείς) και τράβηξε στον πάγκο τον Στάθη Ρόκα, που προσποιήθηκε τον τραυματία, για να τελειώσουν οι δύο ομάδες το ματς με εννιά παίκτες.