LIVE: ΠΑΟ-ΑΡΗΣ 4-1 (Τελικό)

Ζωντανά η εξέλιξη του αγώνα, από το AllAboutARIS

Τον Παναθηναϊκό αντιμετωπίζει στις 19:30 ο ΑΡΗΣ, παίζοντας τις τελευταίες του μαθηματικές ελπίδες για την παραμονή στην κατηγορία. Οι τρεις βαθμοί αποτελούν μονόδρομο για την ομάδα του Σούλη Παπαδόπουλου, απέανντι στο “τριφύλλι`”, που προέρχεται από την μεγάλη εκτός έδρας νίκη επί του Ολυμπιακού.

Μείνετε συντονισμένοι στο AllAboutARIS και παρακολουθείστε ζωντανά την εξέλιξη της αναμέτρησης στη Λεωφόρο, όπως και το ρεπορτάζ που θα υπάρξει πριν και μετά το τέλος του αγώνα.

Το live του αγώνα

90`+3` Τελευταίο σφύριγμα στο παιχνίδι και βαριά ήττα για τον ΑΡΗ με 4-1

90` Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις

82` Ο Καρέλης αντί του Αμπέντ

79` Ο Δώνης στη θέση του Πράνιτς

74` ΓΚΟΛ! Ο Μπεργκ αυτή τη φορά βρίσκει δίχτυα με τακουνάκι και κάνει το 4-1. Χατ-τρικ από τον Σουηδό απέναντι σε μια άμυνα του ΑΡΗ που παραπαίει

74` Μια ανάσα από το 4-1 ο ΠΑΟ, ο Διούδης όμως αποκρούει σωτήρια το σουτ του Μπεργκ

72` Ατζαγκούν αντί Πέτριτς

70` Κίτρινη στον Κύργια

63` Σουνάς αντί Ηρακλή

59` Σουτ του Κλωναρίδη, εύκολα ο Διούδης

58` Μακρινό σουτ του Πέτριτς, πέφτει ο Διούδης και μπλοκάρει

56`ΓΚΟΛ!  Παιδική χαρά η άμυνα του ΑΡΗ και ο Μπεργκ με κεφαλιά κάνει το 3-1

52` Κίτρινη στον Τάτο

49` Ο Κούσιδης αντί του Βλάχου, στην πρώτη αλλαγή του ΑΡΗ

46` Έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο

45`+3` Τέλος πρώτου ημιχρόνου, 2-1 μπροστά ο Παναθηναϊκός

45` Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων

45` ΓΚΟΛ! Ωραία συνεργασία Μπεργκ και Ζέκα, με τελικό αποδέκτη τον Κλωναρίδη, που από το σημείο του πέναλτι έκανε το 2-1.

43` Κίτρινη στον Βλάχο

40` ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! Ο Κοτσόλης βγάζει το φάουλ του Τάτου, ο Μανιάς όμως πήρε το ριμπάουντ και σε κενή εστία ισοφάρισε σε 1-1 για τον ΑΡΗ!

40` Εκτέλεση φάουλ του Πέτριτς, μπλοκάρει ο ΔΙούδης

39` Κίτρινη στον Τσιάρα για φάουλ στον Πέτριτς έξω από την περιοχή

37` Κίτρινη στον Μπεργκ για θέατρο σε πέσιμο του στην περιοχή

35` Τεράστια χαμένη ευκαιρία, με τον Κοτσόλη να αποκρούει το πέναλτι του Τάτου! Παραμένει το 1-0

34` Πέναλτι για τον ΑΡΗ σε καθαρό χτύπημα του Μέντες στον Οικονομόπουλο

32` Σουτ του Μανιά από πλάγια θέση, καταλήγει άουτ

26` ΓΚΟΛ! Σέντρα του Νάνο, προβολή του Μπεργκ στο πρώτο δοκάρι και 1-0 για τον Παναθηναϊκό

26` Νέο σουτ του ΠΑΟ, αυτή τη φορά με τον Πράνιτς, πέφτει και μαζεύει ο πορτιέρο του ΑΡΗ

24` Δυνατό σουτ του Κλωναρίδη, λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Διούδη

17` Μακρινό σουτ του Ζέκα, δεν ανησυχεί τον Διούδη

17` 75%-25% η κατοχή της μπάλας

10` Σουτ του Αμπέντ στην κίνηση, πέφτει στη δεξιά του γωνία ο Διούδης και μπλοκάρει

5΄Μικρή διακοπή στο παχινίδι, λόγω προβλήματος του Διούδη με τα καπνογόνα που άλλαξαν

3` Καλή μπαλιά του Τάτου για τον Βλάχο, ο Καπίνο όμως διώχνει προ του νεαρού, πριν αυτός γίνει επικίνδυνος

2` Εκτέλεση κόρνερ του Νάνο, η κεφαλιά του Κουτρουμπή στο πρώτο δοκάρι περνάει πάνω από τα δοκάρια. Πρώτη φάση στο παιχνίδι

1΄Ξεκίνησε ο αγώνας στη Λεωφόρο

Το pre-game

*Με αρκετές απουσίες ταξίδεψε ο ΑΡΗΣ στην Αθήνα, για το αποψινό παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό. Στη Θεσσαλονίκη παρέμειναν οι Αγκάνθο, Πουλίδο, Μπακασέτας, Μπουγαΐδης, Τσουμάνης και Καμινιώτης, αναγκάζοντας τον 47χρονο τεχνικό να προβεί σε αρκετές αλλαγές στην ενδεκάδα.

**Στον Παναθηναϊκό, προβλήμα της τελευταίας στιγμής προέκυψε με τον Γκόρντον Σίντελφελντ, που λόγω ενοχλήσεων στο μάτι, έμεινε εκτός αποστολής. Το ίδιο ισχύει και για τους Καπίνο, Τριανταφυλλόπουλο, Λαγό και Μπαϊράμι.

***Τελευταία φορά που ο ΑΡΗΣ έφυγε νικητής από την έδρα του Παναθηναϊκού ήταν πριν έξι χρόνια με 0-1, χάρη σε τέρμα του Νασιμέντο Μπελέμ. Στην προϊστορία των δύο ομάδων στην Αθήνα, οι “κίτρινοι” έχουν άλλες τρεις νίκες. Σαράντα έχουν οι “πράσινοι”, ενώ εννιά παιχνίδια έχουν λήξει ισόπαλα.

Διαιτητής: Δημήτρης Θάνος (Γρεβενών)

Βοηθοί: Κοσμάς Χαρίσης (Γρεβενών), Παναγιώτης Σταθόπουλος (Ηλείας)

4ος: Μάριος Λαμπρόπουλος (Ηλείας)

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων

ΠΑΟ (Αναστασίου) :Κοτσόλης, Κουτρουμπής, Μέντες, Κλωναρίδης, Μπεργκ, Ζέκα, Μαρινάκης, Αμπέιντ, Νάνο, Πράνιτς, Πέτριτς.

ΑΡΗΣ (Παπαδόπουλος): Διούδης, Κύργιας, Γιαννίτσης, Οικονομόπουλος, Τάτος, Νταμαρλής, Βαγγέλη, Μανιάς, Βλάχος, Ηρακλής, Τσιάρας.