Σάμπα στο "Γέντι Κουλέ"

Αν κάποιος είχε μεγαλύτερο ενδιαφέρον για το ματς, ήταν ο Ατρόμητος, όμως…

Οι Περιστεριώτες, όμως, ήταν κατώτεροι των περιστάσεων στο Ηράκλειο, γνώρισαν την ήττα 2-0 από τον ΟΦΗ και ίσως χάσει βαθμό στα πλέι οφ σε σχέση με τον ΠΑΟΚ. Οι ομάδες σπατάλησαν ένα 45λεπτο, με τους γηπεδούχους να είναι εύστοχοι στο δεύτερο και να φτάνουν στη νίκη.

Αν κάποιος θυμάται το πρώτο μέρος μετά από λίγες ημέρες, μάλλον έχει μνήμη ελέφαντα. Τα λάθη πολλά, ο ρυθμός κακός και οι φάσεις λιγοστές. Μόλις 3 τελικές εντός εστίας για αμφότερες τις ομάδες και τίποτα το ιδιαίτερο. Η πρώτη καλή στιγμή ήρθε στο 5` με το καλό σουτ του Γεωργίου εκτός περιοχής, που πέρασε άουτ και από εκεί και πέρα το… τίποτα. Η σημαντικότερη και μοναδική αξιόλογη ευκαιρία για τους Κρητικούς ήρθε στο 23`, όταν αρχικά ο Σηφάκης έβγαλε την κεφαλιά του Μακρή, πριν ο Ζορό από κοντά στείλει την μπάλα άουτ. Το 0-0 στο ημίχρονο ήρθε φυσιολογικά, μαζί με την ελπίδα να δούμε κάτι καλύτερο στη συνέχεια.