Ρεσιτάλ από Μάντσεστερ(vid)

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επικράτησε 3-2 της Ρόμα για το International Champions Cup, με τους «κόκκινους διαβόλους» να πετυχαίνουν τρία γκολ μέσα σε δέκα λεπτά!

Φωτιές… πετούσε στα τελευταία δέκα λεπτά του πρώτου ημιχρόνου η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κόντρα στη Ρόμα, στο παιχνίδι που έγινε στο Ντένβερ για το International Champions Cup. Οι «κόκκινοι διάβολοι», άνοιξαν το σκορ με τον Ουέιν Ρούνεϊ στο 36` με ένα πολύ ωραίο τέρμα, στο 39` ο Μάτα έκανε το 2-0 και στο 45 ο Ρούνεϊ και πάλι από τα 11 βήματα αυτή τη φορά διαμόρφωσε το 3-0.

Στο δεύτερο μέρος ωστόσο, η Ρόμα κατάφερε να αντιδράσει και στο 75 μείωσε χάρη στο καταπληκτικό τέρμα του Πιάνιτς πίσω από την σέντρα. Μάλιστα, ένα λεπτό πριν την συμπλήρωση 90 λεπτών, ο Τότι από το σημείο του πέναλτι έκανε το 3-2 το οποίο ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.