Όταν ο ΑΡΗΣ απέκλεισε την Ζίμπρου

O ΠΑΟΚ κληρώθηκε να παίξει με την Ζίμπρου στο Europa League και φυσικά στον κόσμο του ΑΡΗ ήρθαν μνήμες από τα παιχνίδια με τους Μολδαβούς.

Ο ΑΡΗΣ τους είχε αποκλείσει το 2003 με ισοπαλία 1-1 στο Τίρασπολ και όχι στο Κισινάου (ήταν υπό κατασκευή το γήπεδό τους) με τον Γιάννη Μαλλού να σκοράρει για την ομάδα της Θεσσαλονίκης.

Στον επαναληπτικό στην Ευκαρπία ο ΑΡΗΣ κέρδισε με 2-1 αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ. Τα γκολ πέτυχαν ο Γιώργος Κολτσίδας στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου και ο Γιάννης Λαζανάς 4 λεπτά πριν την λήξη του ματς. Ας θυμηθούμε πως με τα βίντεο των παιχνιδιών…