Μοιρασιά στην Κομοτηνή

Σκόρερ του ΠΑΣ, ο πρώην "κίτρινος", Ακόστα

Ένα γκολ του Ακόστα για τον ΠΑΣ και ένα του Τζάνη για τον Πανθρακικό διαμόρφωσαν το τελικό 1-1 στο ματς στην Κομοτηνή για την 2η αγωνιστική της Super League.

Ο ΠΑΣ ξεκίνησε φουριόζος το ματς στην Κομοτηνή έχοντας δοκάρι μόλις στο 2` με τον Τσουκαλά. Στο 8΄ο Πανθρακικός απάντησε σε αυτή την ευκαιρία με δικό του δοκάρι σε σουτ του Γκιγέρμο.

Ο ρυθμός ήταν πολύ καλός στο πρώτο μέρος με τους γηπεδούχους να έχουν την πρωτοβουλία στο μεγαλύτερο διάστημα, αλλά τον ΠΑΣ να είναι αυτός που ανοίγει το σκορ στο 32` με όμορφο πλασέ του Ακόστα από το ύψος του πέναλτι.

Ο Πανθρακικός μπήκε με σκοπό να πιέσει στην επανάληψη και κατάφερε να ισοφαρίσει στο 57` με εκπληκτικό χτύπημα φάουλ του Τζάνη που είχε μπει πριν λίγα λεπτά στον αγωνιστικό χώρο.