Βασικός ο Διούδης στην ήττα της Ελπίδων

Βαριά ήττα με 3-0 γνώρισε η Εθνική Ελπίδων από τη Σουηδία στα προκριματικά του ευρωπαϊκού και χρειάζεται συνδυασμό αποτελεσμάτων για να προκριθεί.

Με τον Σωκράτη Διούδη βασικό κάτω από την εστία, η Εθνική Ελπίδων ηττήθηκε στο Χάλμστααντ από τη Σουηδία και για να προκριθεί στα τελικά του ευρωπαϊκού θα πρέπει στην επόμενη αγωνιστική να κερδισει την Πολωνία και να λήξει ισόπαλο το ματς της Σουηδίας με την Τουρκία.

Και τα τρία γκολ των Σουηδών μπήκαν στο δεύτερο ημίχρονο, με τον πρώην πορτιέρο του ΑΡΗ να εκτίθεται αρκετές φορές από την άμυνά του.

Τα τέρματα των γηπεδούχων επιτεύχθηκαν όλα στο δεύτερο ημίχρονο με τον πρώην «κίτρινο», Σωκράτη Διούδη να προδίδεται ουκ ολίγες φορές από την άμυνα του. Στην 11άδα της Εθνικής ήταν δύο ακόμα πρώην παίκτες του ΑΡΗ, ο Μαυρουδής Μπουγαΐδης και ο Τάσος Μπακασέτας.