LIVE: ΑΡΗΣ-Καστοριά 3-1

Η πρώτη αναμέτρηση του ΑΡΗ στην δυσκολότερη χρονιά της ιστορίας του μέσα από το AllAboutARIS

Το πρώτο φετινό ραντεβού του ΑΡΗ για το πρωτάθλημα. Παρακολουθείστε την εξέλιξη της αναμέτρησης μέσω του AllAboutARIS.

Πολύς κόσμος έξω από το Κλ. Βικελίδης και ουρές στα εκδοτήρια και στοσημείο πώλησης των διαρκείας!

77’ Ο Γεωργιάδης αντί του Τσαμασλίδη

76 ΓΚΟΛ για την Καστοριά που μειώνει με σουτ του Σπανού σε 3-1

64` Δοκάρι για τον ΑΡΗ με σουτ του Καπνίδη!

61` ΓΚΟΟΟΛΛΛΛ Γκόλιας. Δεύτερο γκολ για τον στόπερ του ΑΡΗ και 3-0 και πάλι από στημένη φάση

60` Κόρνερ για τον ΑΡΗ που πιέζει συνεχώς.

59` Πολύ καλή η παρουσία των δύο κεντρικών αμυντικών του ΑΡΗ πέραν των γκολ που έχουν πετύχει.

56` Φάουλ σε καλή θέση για τον ΑΡΗ απο πλάγια θέση. ΑΚόμη μία έξυπνη κομπίνα που τελευταία στιγμή δεν κατέληξε σε γκολ με τον Γκόλια!

52` ΓΚΟΛΛΛΛ Γκόλιας με κεφαλιά. Φάουλ απο τα δεξιά, σέντρα του Λιόλιου στην… καρδιά της άμυνας ο Νίκος Γκόλιας δεν δυσκολεύτηκε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα του Τσοτουλίδη

51` Πρώτη κάρτα για την Καστοριά στο ΑΘανασιάδης για τράβηγμα.

50` Φάουλ για τον ΑΡΗ τρία μέτρα έξω απο τη μεγάλη περιοχή, κακή κομπίνα και παραλίγο αντεπίθεση των φιλοξενουμένων.

48` Πρώτη πολύ καλή στιγμή για την Καστοριά με το σουτ του Νταμζί απο πλάγια θέση να να περνάει μόλις άουτ.

46` Ξεκίνησετο δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου με τον ΑΡΗ να είναι πολύ καλός για 25` λεπτά αλλά στη συνέχεια να πέφτει η απόδοσή του. Αν πιέσει στις αρχές του δευτέρου θα καθαρίσει το ματς καθώς ο αντίπαλος είναι ευάλωτος στην άμυνα.

45+1 Κίτρινη κάρτα στον Σουνά για επικίνδυνο παιχνίδι,

45` Κόρνερ για τον ΑΡΗ απο αριστερά πέρασε ανεκμετάλλευτο.

43` Η μεγαλύτερη ευκαιρία για τον ΑΡΗ μετά το γκολ. Έκλεψε ο Λεμονής και έβγαλε κάθετη μπαλιά στον Καπνίδη 20 μέτρων αλλά αντί ο επιθετικός 5ων “κιτρινόμαυρων” να προχωρήσει 4-5 μέτρα και να πλασάρει απο κοντά μόνος του βιάστηκε και σούταρε λίγο άουτ.

39` Έξαλλος ο Καλαϊτζίδης απο τα εύκολα λάθη στις μεταβιβάσεις των παικτών του όπως στο τελευταίο τρίλεπτο του Σουνά, του Ντούγκα και του Γκόλια.

38` Πρώτη υποψία ευκαιρίας για την Καστοριά με τον Ντμζί απο πλάγια να στρώνει στον Σαπανίδη αλλά το τελείωμα του τελευταίου απο το ύψος του πέναλτι να είναι κάκιστο.

37` Πρώτη κίτρινη κάρτα στο ματς για τον Λεμονή για σκληρή προβολή στον Καλαϊτζίδη. Σωστή η απόφαση.

34` Στα τελευταία τρία λεπτά ο ΑΡΗΣ έχει κλείσει και πάλι στα καρέ του τον αντίπαλο αλλά δεν μπορεί να δημιουργήσει κλασική ευκαιρία. Η κατοχή της μπάλας είναι συντριπτικά υπέρ των γηπεδούχων.

29` Τρίτο κόρνερ για τον ΑΡΗ δεν πέτυχε η κομπίνα. Οι “κιτρινόμαυροι” πάντως φαίνεται πως έχουν δουλέψει πολύ τα στημένα.

28` Φάουλ για τον ΑΡΗ αρκετά μακριά και ευκαιρία να επισκεφτεί και πάλι ο Γιαννίτσης την αντίπαλη περιοχή. Τελικά έγινε καλή κομπίνα αλλα΄η κεφαλιά του Ρένια πέρασε άουτ.

26` Πολύ καλή η παρουσία του Καπνίδη ο οποίος συνεργάζεται άψογα με Σουνά και Ρένια.

24` Ο ΑΡΗΣ ελέγχει το ματς και ψάχνει το δεύτερο γκολ…Δεν έχει προβλήματα στην άμυνα.

18’ Εκπληκτικό τριγωνάκι Λεμονή, Σταυρόπουλου, Ντούγκα ο τελευταίος σούταρε αλλά κόντραρε η μπάλα και κατέληξε κόρνερ.

15` Χτύπημα φάουλ του Λιόλιου απο αριστερά, κεφαλιά του Σουνά απο το ύψος του πέναλτι λίγο έξω απο το αριστερό κάθετο δοκάρι του Τσοτουλίδη

12` πρώτο κερδισμένο κόρνερ για την Καστοριά στην πρώτη της επίσκεψη στην περιοχή του ΑΡΗ. Δεύτερο σερί απο τα αριστερά περνάει και αυτό χωρίς προβλήματα για τους “κιτρινόμαυρους”.

8` Μεγάλη ευκαιρία για το 2-0. Ο Σταυρόπουλος με μπαλιά προς τα πίσω βρίσκει τον Λιόλιο έξω απο την μεγάλη περιοχή, αυτός σουτάρει δυνατά αλλά ο Τσοτουλίδης αποκρούει και σώζει την ομάδα του.

5` ΓΚΟΛΛΛΛ Πρώτο γκολ της χρονιάς απο τον Μιχάλη Γιαννίτση έπειτα απο σέντρα φάουλ του Δημήτρη Σουνά. Ο νεαρός στόπερ του ΑΡΗ πετάχτηκε στο δεύτερο δοκάρι και με ψιλοκρεμαστή κεφαλιά νίκησε Τσοτουλίδη

4` Έχει μπει δυνατά ο ΑΡΗΣ και προσπαθεί να πιέσει τον αντίπαλο. Χωρίς φάση ακόμα το παιχνίδι.

2` Χωρίς εκπλήξεις η παράταξη του ΑΡΗ. Μπαϊμάκης κάτω απο τα γκολπόστ, Γιαννίτσης, Γκόλιας στο κέντρο της άμυνας, Ψυχογιός δεξιά, λιόλιος αριστερά στην άμυνα, Λεμονής, ΣΟυνάς στον άξονα της μεσαίας γραμμής, Σταυρόπουλος δεξιά, Ντούγκα  αριστερά και ο Καπνίδης με τον Ρένια στην επίθεσ.

1` Στη σέντρα Σουνάς και Καπνίδης… Ξεκίνησε το παιχνίδι

16.22 Βγήκαν για ζέσταμα οι παίκτες του ΑΡΗ όπως επίσης και της Καστοριάς.

Η σύνθεση του ΑΡΗ: Μπαϊμάκης, Ψυχογιός, Γιαννίτσης, Ντούγκα, Γκόλιας, Ρένια, Λεμονής, Καπνίδης, Σουνάς, Σταυρόπουλος.

Η σύνθεση της Καστοριάς: Τσοτουλίδης, Μπαϊρακτάρης, Σπανός, Σουμέλας, Αθανασιάδης, Μηλιάτης, Σαββαϊδης, Καλαϊτζίδης, Τσαμασλίδης, Σαπανίδης, Νταμζί.

Στον πάγκο για τον ΑΡΗ: Βασιλόπουλος, Χουζούρης, Ιακωβίδης, Λιόνης, Συμεωνίδης, Μαζουλουξής.

Για την Καστοριά: Παπαδόπουλος, Χρηστοφορίδης, Μπορόζης, Κοκκινίδης, Τσόπρεας, Γεωργιάδης, Φράγκος.

Διαιτητής της αναμέτρησης ο Γιώργος Βρέσκας απο την Ημαθία με πρώτο βοηθό τον Μιχάλη Λεκεσίδη επίσης απο την Ημαθία και τον Αθανάσιο Παπαδάκη απο την Ημαθία.

Περίπου 3.000 ο κόσμος στις κερκίδες του “Κλεάνθης Βικελίδης”.

Τεράστια πανό έχουν πιάσει όλο το μήκος απο τα κάγκελα της θύρας δύο.