LIVE: ΑΡΗΣ-Καστοριά 4-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ζωντανά η εξέλιξη του αγώνα από το AllAboutARIS

Το πρωτάθλημα διακόπτεται αυτή την εβδομάδα για τον ΑΡΗ, ο οποίος στις 15:30 υποδέχεται την Καστοριά στο “Κλεάνθης Βικελίδης”, για την 2η φάση του Κυπέλλου της Γ` εθνικής.

Ο θεσμός έχει ήδη ξεκαθαριστεί πως δεν απασχολεί τους “κίτρινους” και όπως είναι φυσιολογικό περνάει σε δεύτερη μοίρα, μετά τις εξελίξεις των τελευταίων ημερών και αυτών που θα ακολουθήσουν. Τα πράγματα δεν είναι καλύτερα ούτε στους” γουναράδες”, οι οποίοι κατεβαόνουν επίσης με υπηρεσιακό προπονητή και πολλά προβλήματα, εντός και εκτός γηπέδου.

Μείνετε συντονισμένοι στο AllAboutARIS και ενημερωθείτε ζωντανά για την εξέλιξη του αγώνα.

Το live του αγώνα

90+3 Η Καστοριά πετυχαίνει το γκολ της τιμής για το τελικό 4-1 με τον Καραθάνο να σκοράρει με κεφαλιά

87 ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ. Ο Χιντασέλι με ωραίο πλασέ σημειώνει το 4-0 για τον ΑΡΗ

79΄ ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ. O Σουνάς με ωραίο πλασέ πέρασε την μπάλα πάνω από τον Κοκκινίδη και πέτυχε το 3-0

77΄ Ο Ατματσίδης πέρασε στη θέση του Καπνίδη.

75` Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΡΗ. Ο Κοκκινίδης έκανε ασταθή απόκρουση σε σουτ του Λιόλιου, ο Καπνίδης μπήκε στη φάση αλλά δεν μπόρεσε να σκοράρει

71` Καλό σουτ του Σουνά, άουτ

69΄Ο Τσόπρας στη θέση του Γεωργίαδη

68΄ Ο Χιντασέλι περνά στη θέση του Πόι

66΄ Πολύ καλό σουτ από τον Πόι, το οποίο πέρασε μόλις άουτ.

65΄ Δεύτερη κίτρινη κάρτα για τον Παπαδόπουλο. Με δέκα παίκτες οι Καστοριά.

57΄ Φοβερό ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ από τον Καπνίδη. Ο νεαρός επιθετικός έγινε αποδέκτης της μπάλας στην περιοχή, και με ένα γυριστό σουτ έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του.

52` Κίτρινη στον Παπαδόπουλο της Καστοριάς για χέρι

49` ΓΚΟΛ! Δοκάρι για τον ΑΡΗ με τον Πόι, ριμπάουντ από τον Προβατίδη και από κοντά το 1-0 για τον ΑΡΗ

47` Ανατροπή του Σταυρόπουλου στην περιοχή ζητάει πέναλτι ο ΑΡΗΣ αλλά δεν δίνεται

46` Εναρξη στο δεύτερο μέρος, ο Λεμονής αντί του Γκόλια για τον ΑΡΗ

45` Ολοκληρώνεται το πρώτο μέρος στο “Κλεάνθης Βικελίδης, 0-0 ανάμεσα σε ΑΡΗ και Καστοριά

45` Διπλή φάση για τον ΑΡΗ. Σουτ το Προβατίδη, αποκρούει ο Κοκκινίδης, κεφαλιά στη συνέχεια από τον Πόι, η μπάλα περνάει άουτ.

40` Αλλαξαν πλευρές Σταυρόπουλος και Πόι, στα αριστερά ο πρώτος, στα δεξια ο δεύτερος

39` Πολύ καλό σουτ του Προβατίδη, περνάει άουτ

37` Κίτρινη στον Σπανό για φάουλ στον Σταυρόπουλο

32` ΕΠικίνδυνη παράλληλη σέντρα του Πόι από τα αριστερά, κανένας όμως δεν βρέθηκε στην πορεία της μπάλας

29` Πέναλτι ζητάει ο ΑΡΗΣ σε ανατροπή του Ψυχογιού, αλλά ο διαιτητής λέει “παίζετε”.

27` O Ψυχογιός σκοράρει, αλλά υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ

25` Πολύ καλή εκτέλεση φάουλ του Προβατίδη, δύσκολα ο Κοκκινίδης σε κόρνερ

18` Καλό σουτ του Σταυρόπουλου με το αριστερό μέσα από την περιοχή, πάνω από τα δοκάρια του Κοκκινίδη

13` Σουτ του Σουνά, η μπάλα άουτ

8` Αναγκαστική αλλαγή για την Καστοριά, ο Τάσιος αντί του Γανόλη

1` Ξεκίνησε το παιχνίδι, λιγότεροι από 500 οι φίλοι του ΑΡΗ στο γήπεδο

ΑΡΗΣ: Καρατζιοβαλής, Ψυχογιός, Γιαννίτσης, Λιόλιος, Φερνάντες, Γκόλιας, Προβατίδης, Πόι, Καπνίδης, Σουνάς, Σταυρόπουλος

ΚΑΣΤΟΡΙΑ: Κοκκινίδης, Χριστοφορίδης, Σπανός, Μπαϊραχτάρης, Παπαδόπουλος, Γεωργιάδης, Ντάμζι, Φράγκος, Γανόλης, Γιαννουλίδης, Καραθάνος.