LIVE: ΑΡΗΣ-Θύελλα Φιλώτα 2-0 (TEΛΙΚΟ)

Ζωντανά η εξέλιξη του αγώνα, από το AllAboutARIS

Τη Θύελλα Φιλώτα υποδέχεται ο ΑΡΗΣ στις 15:00, για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ` Εθνικής. Μετά την ισοπαλία στις Σέρρες, οι “κίτρινοι” δεν θέλουν σε καμία περίπτωση να κάνουν άλλα… δώρα και στοχεύουν στους τρεις βαθμούς που θα τους κρατήσουν σε απόσταση αναπνοής από την κορυφή.

Λήξη αγώνα

90+4` Κίτρινη στον Φερνάντεζ

90`+3` Βασιλόπουλο αντί Γκίνο

89` Αλλαγή για τον Άρη. Μπαϊμάκης αντί Καρατζιοβαλή

86` Αλλαγή για τον ΑΡΗ. Ρένια αντί Καπνίδη

85` Προσπαθεί για το τρίτο γκολ ο ΑΡΗΣ

79` Ακυρώθηκε γκολ του Γιαννίτση για οφ σάιντ.

78` Σέντρα Καπνίδη από τα δεξιά, ο Πόι ήταν έτοιμος να… σκοράρει, αλλά η μπάλα απομακρύνθηκε σε κόρνερ

73` Ο ΑΡΗΣ είναι ανώτερος και το πιστοποιεί με τα δύο εύστοχα πέναλτυ, παρά το γεγονός πως θα μπορούσε να είχε σκοράρει πριν το πρώτο πέναλτυ

72` Ευκαιρία με τον Φερνάντεζ, αλλά το σουτ του Πορτογάλου έφυγε πάνω από τα δοκάρια

64` ΓΚΟΟΟΛ για τον ΑΡΗ. Εύστοχος και πάλι ο Πόι, ο οποίος δίνει σαφές προβάδισμα στην ομάδα του.

63` Αλλαγή για τη Θύελλα. Αποχωρεί ο Κλαζόγλου, για να μπει ο Βελλίδης

62` Πέναλτυ για τον ΑΡΗ. Ανατροπή του Καπνίδη από τον Κλαζόγλου, ο διαιτητής υποδεικνύει την εσχάτη των ποινών για δεύτερη φορά και τη στιγμή που στην αμέσως προηγούμενη φάση, υπήρξε ανατροπή και πάλι του Καπνίδη, χωρίς όμως να καταλογιστεί

57` Δεύτερη αλλαγή για τη Θύελλα. Στασινόπουλος αντί Χατϊδη

53` Μακρινό σου του του Λιόλιου, έφυγε πάνω απ` τα δοκάρια. Στο ίδιο λεπτό αλλαγή για το Φιλώτα. Κοντογουλίδης Δ. αντί Θεοδουλίδη

51` Αντεπίθεση για τον ΑΡΗ, χωρίς να συμβεί, τελικά, κάτι… επικίνδυνο για τ` αντίπαλα καρέ

46` Εναρξη Β` ημιχρόνου

45`+2` Λήξη Ημιχρόνου

44` Κίτρινη στον Γιαννίτση

43` Εκτός γηπέδου ο Γκίνο, λόγω τραυματισμού. Στο νεαρό Αλβανό παρέχονται οι πρώτες βοήθειες

35` ΓΚΟΟΟΛ για τον με τον Πόι. Ο Αργεντινός σκοράρει και σήμερα, κάνοντας πέντε τα προσωπικά του τέρματα

34` Πέναλτυ για τον ΑΡΗ σε ανατροπή του Γκίνο από τον Μισαηλίδη, ο οποίος είδε και κίτρινη κάρτα

34` Kι άλλο κόρνερ για τον ΑΡΗ από τα δεξιά με εκτελεστή τον Προβατίδη. Σουτ του Πόι, απομάκρυναν αμυνόμενοι της Θύελλας

31` Σε τρομερή κατάσταση ο Κοντογουλίδης, ο οποίος σώζει την ομάδα του από τον κίνδυνο… Καπνίδης. Ο παίκτης του ΑΡΗ έπιασε την κεφαλιά, αλλά ο πορτιέρο της Θύελλας έδιωξε σε κόρνερ

26` Nέα ευκαιρία για τους “κίτρινους” με τον Μάριο Παπαδόπουλο. Ο Κοντογουλίδης “έβγαλε” την κεφαλιά του νεαρού μέσου από το μισό… μέτρο

24` Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΡΗ με τον Καπνίδη, του οποίου την κεφαλιά απέκρουσε ο Κοντογουλίδης

22` Σε θέση οφάιντ υποδείχθηκε ο Ατματσίδης, σε οριακή φάση

19` Αρχίζει την πίεση ο ΑΡΗΣ, προκειμένου να φθάσει στο γκολ

10` Δυνατό φάουλ του Σιμηχανίδη στον Πόι, ο Δράγκος υπέδειξε το φάουλ, αλλά δεν έδωσε κάρτα

9` “Σφιχτή” ομάδα η Θύελλα, η οποία προσπαθεί παράλληλα να παίξει με αντεπιθέσεις

6` Πρώτο κόρνερ για τον Φιλώτα, πέρασε ανεκμετάλλευτο

3` Κεφαλιά του Γιαννίτση, μετά το φάουλ του Προβατίδη, η μπάλα έφυγε άουτ. Πρώτη καλή φάση για τον ΑΡΗ.

Εναρξη Αγώνα

Το AllAboutARIS βρίσκεται στο “Κλεάνθης Βικελίδης” και θα μεταφέρει ζωντανά την εξέλιξη του αγώνα.

ΑΡΗΣ (Πάουλο Κάμπος): Καρατζιοβαλής, Γκίνο, Γιαννίτσης, Λιόλιος, Φερνάντεζ, Λεμονής, Πόι, Προβατίδης, Καπνίδης, Παπαδόπουλος, Ατματσίδης

ΘΥΕΛΛΑ ΦΙΛΩΤΑ (Νίκος Παπανώτας): Κοντογουλίδης, Σιδηρόπουλος, Σιμηχανίδης, Μπάμπαρης, Κλάζογλου, Μισαηλίδης, Θεοδουλίδης, Χαϊτίδης, Ζηνόβιος, Κόλα, Μαρκόπουλος