LIVE: ΑΡΗΣ-Δωτιέας Αγιάς 0-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ζωντανά η εξέλιξη του αγώνα, από το AllAboutARIS

Ωρα… αγγαρείας για τον ΑΡΗ, ο οποίος στις 14:30 υποδέχεται τον Δωτιέα Αγιάς, στο πλαίσιο των προημιτελικών του Κυπέλλου Γ` Εθνικής.

Με το βλέμμα στο Κυριακάτικο παιχνίδι με την Καβάλα, ο Πάουλο Κάμπος θα προχωρήσει σε αρκετές αλλαγές, δίνοντας χρόνο συμμετοχής σε αρκετούς νεαρούς, ξεκουράζοντας παράλληλα πολλούς από τους βασικούς παίκτες της ομάδας.

Το AllAboutARIS βρίσκεται στο “Κλεάνθης Βικελίδης” και θα μεταφέρει ζωντανά την εξέλιξη του αγώνα.

90`+4` Λήξη αγώνα

90`+3` Κόρνερ για τον ΑΡΗ. Διώχνει με γροθιές ο Σταυράκης, η μπάλα καταλήγει πλάγιο για τους φιλοξενούμενους

90`+1` Αδύναμη κεφαλιά του Σταυρόπουλου, μπλοκάρει ο Σταυράκης

89` Κόρνερ για τον ΑΡΗ, χωρίς να δημιουργήθει κίνδυνος για τον Δωτιέρα

87` Τρίτη αλλαγή για την Αγιά. Κράβαρης αντί Κούβελα

85` Kεφαλιά του Γιαννίτση, άουτ…

82` Δεύτερη αλλαγή για την Αγιά Λούγκος αντί Τσιρογιάννη

81` Σουτ στην κίνηση από τον Ρένια, μετά τη σέντρα του Σουνά, η μπάλα έφυγε άουτ. Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΡΗ

73` Συνεχίζεται η κακή εμφάνιση των παικτών του ΑΡΗ

68` Αλλαγή για την Αγιά. Λάιος αντί Ουέλιγκτον

65` Διακοπή στον αγώνα, λόγω τραυματισμού του Κατσίκη, ο οποίος επανήλθε κανονικά

61` Τριπλή αλλαγή για τον ΑΡΗ. Μπήκαν Σουνάς, Χιντασέλι και Γιαννίτσης στις θέσεις των Πόι, Παπαδόπουλου και Φερνάντες αντίστοιχα

60` Συμπληρώθηκε μία ώρα αγώνα, με την εικόνα του ΑΡΗ να μην έχει αλλάξει, σε σχέση με το πρώτο 45λεπτο

57` Ευκαιρία για τον ΑΡΗ με τον Συμεωνίδη. Ο νεαρός μπήκε στη μικρή περιοχή, αλλά το σουτ δεν ήταν το καλύτερο δυνατό και απομάκρυνε σε κόρνερ ο Σταυράκης

53` Κίτρινη στον σκόρερ Τσατσαλίδη

49` Γκολ για την Αγιά. Σουτ μέσα από την περιοχή από τον Τσατσαλίδη, δε μπόρεσε να κάτι κάτι ο Μπαϊμάκης

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

46` Εναρξη β` ημιχρόνου

Λήξη Ημιχρόνου

46` Ευκαιρία για τον ΑΡΗ με τον Σταυρόπουλο, ο οποίος θα μπορούσε να είχε καλύτερο τελείωμα. Στη συνέχεια ο Ρένια υποδείχθηκε σε θέση οφ σάιντ

45` Μίνι πολιορκία στην περιοχή της Αγιάς, η οποία “πέρασε” χωρίς συνέπειες

40` Με αντεπιθέσεις προσπαθεί να φανεί απειλητική η Αγιά

36` Καλή ευκαιρία για την Αγιά με τον Τσιρογιάννη, ο οποίος απείλησε τον Μπαϊμάκη

35` Σταυρόπουλος, Πόι και Παπαδόπουλος οι κινητήροι μοχλοί του ΑΡΗ

31` Νέο κόρνερ για τον Δωτιέα, απομάκρυνε ο Φερνάντεζ

29` Σου του Ρένια, η μπάλα έφυγε λίγο πάνω από το δοκάρι του Σταυράκη

28` Ευκαιρία για τον ΑΡΗ με τον Σταυρόπουλο, μετά από σέντρα του Πόι, αλλά ο νεαρός μέσος δεν πρόλαβε να βάλει το πόδι του και να τη στείλει στα δίχτυα

26` Οι παίκτες του ΑΡΗ προσπαθούν να πατήσουν καλύτερα στο γήπεδο, αλλά οι πολλές αλλαγές θέλουν… χρόνο

21` Δεύτερο κόρνερ για την Αγιά, πέρασε χωρίς πρόβλημα για τον Μπαϊμάκη

20` Σουτ του Παπαδόπουλου, έξω από την περιοχή, έφυγε αρκετά άουτ

17` Κίτρινη στον Γούτο

15` Συμπληρώθηκε το πρώτο τέταρτο του αγώνα, με τους “κίτρινους” να έχουν ελαφρά πρωτουβλία κινήσεων

13` Tίποτα το αξιόλογο μέχρι στιγμής

12` Αναγνωριστικό παιχνίδια στα πρώτα λεπτά

1` Στη σέντρα οι φιλοξενούμενοι

Eναρξη αγώνα

ΑΡΗΣ: Μπαϊμάκης, Λιόνης, Χουζούρης, Φερνάντεζ, Βασιλόπουλος, Ντούνγκα, Πόι, Ρένια, Συμεωνίδης, Παπαδόπουλος, Σταυρόπουλος

ΔΩΤΙΕΑΣ ΑΓΙΑΣ: Σταυράκης, Πετρουζέλης, Δημόλιος, Γούτος, Κοκκίνης, Κούρδης, Τσατσαλίδης, Κατσίκης, Τσιιρογιάννης, Γκονσάλβες, Κούβελας