Μέσι και Ντι Μαρία κοροϊδεύουν τον προπονητή τους (vid)

Μέσι και Ντι Μαρία έκαναν πλακίτσα στην ανάπαυλα με τις οδηγίες του Τάτα Μαρτίνο για το δεύτερο ημίχρονο του αγώνα της Αργεντινής με την Παραγουάη.

Στα πρώτα 45 λεπτά ο η «αλμπιτσελέστε» ήταν μπροστά στο σκορ με 2-0 και φαίνεται πως οι παίκτες του Μαρτίνο θεώρησαν ότι το ματς είχε τελειώσει μην ακούγοντας τις οδηγίες του προπονητή τους.

Όπως φαίνεται και από το βίντεο ο Μέσι κάνει πλάκα με τον Ντι Μαρία για τα όσα τους είπε ο Μαρτίνο στα αποδυτήρια. «Τι είναι αυτά που έλεγε στα αποδυτήρια, κάτι ανοησίες;», φέρεται να λέει ο πρώτος με τον δεύτερο να απαντά:

«Δεν πάρουμε εύκολα το αποτέλεσμα» για να ακολουθήσουν ειρωνικά γέλια των δυο τους. Στο τέλος όμως τα γέλια τους κόπηκαν, αφού η Παραγουάη κατάφερε με δύο γκολ στην επανάληψη να ισοφαρίσει (2-2) και να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας.