Ντεπάι, ο νέος σταρ της Μαν.Γιουνάιτεντ

Ο Μέμφις Ντεπάι έκανε ονειρικό ντεμπούτο με την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στην Ευρώπη μιας και την οδηγεί στην επιστροφή της στους ομίλους του Champions League μετά το 3-1 επί της Κλαμπ Μπριζ.

Ο Ολλανδός με δύο εκπληκτικά τέρματα, με δυνατά σουτ, έκανε μόνος του την ανατροπή πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Οι Βέλγοι προηγήθηκαν με αυτογκολ του Κάρικ στο 8ο λεπτό, αλλά έκτοτε οι “Κόκκινοι διάβολοι” κυριάρχησαν με σταρ τον Ντεπάι. Αρχικά στο 13ο λεπτό ο άσος της Γιουνάιτεντ πέρασε οποιον βρήκε μπροστά του και από το ύψος του πέναλτι έκανε το 1-1, ενώ το 2-1 ήταν ακόμα καλύτερο μιας και θύμισε… Κριστιάνο και με σουτ από την γραμμή της μεγάλης περιοχής έβαλε… φωτιά στο “Ολντ Τράφορντ”. Ο ίδιος με ασίστ έχρισε σκόρερ τον Φελαινί στο 93ο δίνοντας σκορ ασφαλείας στην Γιουνάιτεντ.